Image result for ‫کامپیوتر‬‎

 

فعالان آمریکایی برنامه‌ای ساخته‌اند که به افراد کمک می‌کند با استفاده از ظرفیت بلااستفاده کامپیوتر شخصی خود به تامین وثیقه بازداشتی‌ها کمک کنند.
مجله نیوانکویری با همراهی بنیاد آزادی برانکس برنامه‌ای درست کرده است که پس از نصب از طرفیت خالی پردازش در کامپیوترهای شخصی و لپتاپ برای استخراج مونرو (یک پول دیجیتال و رمزپایه مانند بیت‌کوین) استفاده می‌کند. مونروی استخراج‌شده ماهانه به دلار تبدیل می‌شود و مبلغ به دست آمده برای وثیقه بازداشت‌شدگان کم درآمد به کار می‌رود.
طراحان این برنامه برآورد می‌کنند که هر کاربر عادی ماهانه معادل ۳ تا ۵ دلار مونرو استخراج کند. با توجه به اینکه در اغلب موارد وثیقه به وثیقه‌گذار پس داده می‌شود، آنها امیدوارند که در مدتی کوتاه مبلغ بزرگی برای کمک به وثیقه زندانیان انباشت شود.
آنها می‌گویند اگر ۱۰ هزار نفر یک سال این برنامه را روی کامپیوترهایشان نصب کنند، وثیقه بیش از ۳ هزار نفر تامین می‌شود.
فعالان حقوق زندانیان در آمریکا می‌گویند بسیاری از کسانی که توان تامین وثیقه را ندارند برای خلاصی از بازداشت به جرم ناکرده اعتراف می‌کنند. بیش از دو میلیون نفر در آمریکا زندانی هستند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com