نادیا اسدیان و پیام قیامی طی هفته جاری از سوی نیروهای امنیتی در شهرهای رشت و کرمانشاه بازداشت‌شده‌اند؛ سیامک پورعبدالحمیدی، دیگر شهروند بهایی ساکن رشت نیز در اوایل ماه جاری دستگیر شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۰ آبان ماه نادیا اسدیان به محل اداره اطلاعات این شهر احضار و بازداشت شده است.

این شهروند بهایی هم اکنون در زندان لاکان به سر می‌برد.

سیامک پورعبدالحمیدی، همسر خانم اسدیان روز دوم آبان ماه توسط نیروهای امنیتی در رشت بازداشت و به زندان این شهر منتقل شده است.

از سویی دیگر، پیمان قیامی، شهروند بهایی ساکن کرمانشاه برای چندمین بار طی روز های اخیر بازداشت شده است.

این شهروند بهایی پس از مراجعه به دادسرای قضایی بازداشت و روانه زندان گشته است.

علت مراجعه این شهروند بهایی به دادگاه مربوط به بازداشت وی در ماه گذشته بوده است.

در مهرماه سال جاری نه نفر از از بهاییان کرمانشاه از سوی مقامات امنیتی دستگیر و به مدت ۱۸ روز بازداشت به سر بردند.

پیمان قیامی پس از آزادی به همراه یک شهروند بهایی دیگر به دادگاه احضار گشت.

لازم به ذکر است، همزمان با دویستمین سالگرد تولد پیامبر آیین بهایی، موجی از بازداشت و احضار شهروندان بهایی در شهرهای مختلف کشور آغاز شده است.

هزاران نفر از پیروان آیین بهایی پس از روی کار آمدن جمهوری اسلامی زندانی، شکنجه یا اعدام شده‌اند. بسیاری دیگر از پیروان این آئین نیز از سایر حقوق اجتماعی و اقتصادی خود همچون حق تحصیل یا کار محروم گشته‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com