همچنانکه رای گیری در مورد  ازدواج همجنس در  استرالیا پایان می یابد، تعداد آرای گرفته شده نهایی، پیشگویی از پیروزی بزرگی دارد.

رای گیری تاریخی در مورد  ازدواج همجنس در  استرالیا پایان یافته است.تقریبا ١٣ میلیون استرالیایی به نظرسنجی شان در رای گیری پستی غیر اجباری این کشور در مورد ازدواج همجنس پاسخ دادند.

٧٨.۵٪‏ باورنکردنی از واجدین شرایط پاسخشان را داده اند – مشارکت بزرگتری از رفراندوم خروج  انگلستان از  اتحادیه اروپا.همانطور که یک شمارش نظرسنجی پایانی توسط گاردین استرالیا آغاز می شود، یک تقدم بزرگ برای کمپین آری را پیشگویی می کند، و نتایج نهایی در ١۵ نوامبر منتشر خواهد شد.

تمامی آرای عمومی شمارش شده و از زمان ابتدا که حوزه های رای گیری با رای آری در پیش بودند، حمایت بین ۵۵٪‏ تا ۶۶٪‏ را داشتند.بیشتر رای دهندگان که بالای سن ۵۵ سال داشتند، احتمالا رای منفی دادند، و می گویند که آنها در این نظرسنجی (٩۴٪‏ شرکت) داشتند و به نسبت افراد زیر سن ٣۵ سال (٨٠٪‏ شرکت در نظرسنجی) بیشتر رای داده اند.

گروه هایی مانند حزب سبزها (٩٢٪‏)، حزب کارگر (٧٩٪‏)، افراد بین سن ١٨ تا ٣۴ سال (٧٧٪‏) و زنان (۶٩٪‏) در این رای گیری شرکت کردند.این کمپین از طرف کمپین نه مورد سرسختی قرار گرفت، که شامل پوسترهای تکان دهنده ای بود که افراد  همجنسگرا را با سواستفاده کنندگان از کودکان مقایسه می کرد.

بیل شورتن رهبر حزب مخالف کارگر هشدار داد که این کمپین،  تعصب ضد همجنسگرا را قانونی خواهد نمود. تیرنان بردی از کمپین برابری گفت که او باور داشت که مبارزان  برابری با اطمینان این جدل را پیروز شدند.”من فکر می کنم که مردم استرالیا از آن حمایت کردند و فکر می کنم که عموم تصمیمشان را گرفته اند.”

به هر حال یک پیروزی در رای گیری پستی ملی شاید بدین معنا نباشد که قانونی در استرالیا تغییر کند.این رای گیری تنها مشورتی است و این تصمیم را بر عهده دولت استرالیا می گذارد که آیا قانون  ازدواج را تغییر دهد یا نه.

مالکوم تورنبال، نخست وزیر استرالیا از ازدواج همجنس حمایت می کند، اما بسیاری در دولت راستگرای او مخالف این حرکت هستند.او پیش از این گفت که اگر رای دهندگان رای آری بدهند، زوج های همجنس می توانند تا پایان سال ٢٠١٨ ازدواج کنند، اما کارشناسان می گویند که این احتمالا بعید است.

نمایندگان تندروی ضد دگرباش در ائتلاف ملی لیبرال می گویند که آنها شکست را نمی پذیرند، حتی اگر همکان یک حمایت قوی برای برابری داشته باشند. در عوض آنها تلاش خواهند کرد که یک سری اصلاحات را برای لایحه ازدواج احتمالی به روی میز بیاورند.

حزب ملی گراها و یک حزب راستگرای قدرتمند از لیبرال ها از جمله اعضای مشهور کابینه ترونبال شدیدا مخالف  ازدواج برابر هستند، در حالی که متخصصان و حزب جوان لیبرال ها موافق این اصلاحات می باشند.

رای گیری عمومی تنها توسط ترونبال درخواست شد زیرا یک سازش بین دو گروه پس از این آغاز شد که نمایندگان مجلس بصورت آزادانه درباره یک تغییر رهبری یا شورش علیه او آغاز به سخن کردند.

ترجمه تخصصی برای دارما و مارتیا: احسان پارسی و ارسلان

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)