یک کلیسای باپتیست که در سال ١٨٢۶ تاسیس شد اخیرا درهایش را به روی ازدواج همجنس باز کرده است.

نخستین کلیسای باپتیست مسیحیت، که دارای یکی از طولانی ترین اجتماعات در حال اجرا در شهر ماکون است در ماه آگوست رای به برگزاری ازدواج همجنس داد. واشنگتن پست گزارش می دهد که این کلیسا یکی از ٢٠٠٠ کلیسایی است که سنت محافظه کار باپتیست جنوبی را در دو دهه گذشته ترک می کند.

این سنت ازدواج همجنس را ممنوع می کند و هیچ عضوی از کلیسا مجاز به اجرا یا برگزاری ازدواج همجنس نیست.این کلیسا در ٢٧ آگوست رای به گسترش سیاست هایش داد که شامل ازدواج همجنس می باشد.

اسکات دیکیسون کشیش و بونی چاپل رییس سرود مذهبی کلیسا به واشنگتن پست گفت :”این تصمیم پس از یک سیر خسته کننده که سال ها طول کشید، گرفته شد و اعضای کلیسا تهدید به جدایی شدند.”

مشاجره ها بر سر اینکه آیا ازدواج همجنس را بپذیریم، سال پیش با مشاجره هایی بر سر اصول اخلاقی مسیحیت درباره همجنسگرایی آغاز شد.

چاپل گفت :”ما درباره این موضوع برای مدت های طولانی با صداهای خاموش صحبت کردیم بطوری که دشوار بود بحثی رسمی داشته باشیم.”

اما دو سال پس از اینکه دیوان عالی ایالات متحده رای به قانونی کردن ازدواج همجنس سراسر ۵٠ ایالت این کشور داد، این کلیسا رای به مجاز نمودن ازدواج همجنس داد.این کشیش می گوید که او و شورای سرود کلیسا می خواستند تضمین دهند که این وضعیت با احترام متقابل مواجه شود، و اینکه تمامی نقطه نظرها در مورد این مساله شنیده شدند. به این معناست که به مردم گوش داده شد و واکنش هایی که انتظار می رفت خنثی شد.

این کشیش گفت :”یکی از اعضای قدیمی ما پس از آن به من گفت که من در عجب بودم که چرا ما خودمان را درگیر آن مشکل کردیم، اما اکنون جوابش را یافتم.”

هم چاپل و هم دیکیسون امیدوار بودند که مساله جدایی را بدون نیاز به رای گیری حل کند.اما یک رای گیری مخفیانه از ٢٣٠ عضو انجام شد و بیش از ٧٠ درصد رای به پذیرش ازدواج همجنس دادند.

بعضی از اعضا پس از تصمیم گیری، کلیسا را ترک نمودند و کشیش گفت که او عزادار بود اما گفت که امیدوار است بقیه اعضا درنگ کنند و ببینند که کلیسا تغییری نکرده است.”

ترجمه تخصصی برای دارما و مارتیا: ارسلان
ویرایش : احسان پارسی

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)