فرمانده انتظامی دزفول از بازداشت ۲ دختر دانشجوی دزفولی خبر داده است که در خیابانهای این شهر اقدام به موتورسواری میکردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، علی الهامی، فرمانده انتظامی دزفول، با اشاره بازداشت ۲ دختر به دلیل موتورسواری عنوان کرد: «موتور سواری برای بانوان نظر اجتماعی امری خلاف شئونات اسلامی است.»

این دو دختر جوان در سال ۹۵ نیز با دلایل مشابه بازداشت شده بودند و در پی این بازداشت بحث موتورسواری زنان در ایران مورد توجه قرار گرفت.

نعمت احمدی، حقوقدان، درباره این که آیا موتورسواری زنان در ایران خلاف قانون است، در مصاحبه ای اعلام کرد: «در قانون هیچ ماده و تبصره‌ای درباره موتورسواری خانم‌ها وجود ندارد و موتورسواری آنها منع قانونی ندارد.»

آقای احمدی با تاکید بر اینکه در زمان دریافت گواهینامه رانندگی، درباره جنسیت سوال نمی‌شود، گفت: «ما در حال حاضر زنانی را داریم که راننده تریلی و اتوبوس هستند و تلویزیون ایران آنها در زمره زنان موفق در پشت فرمان نشان می‌دهد. چطور کسی می‌تواند سوار تریلی شود اما اجازه سوار شدن بر موتور سیکلت را نداشته باشد.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com