قربانیان عامل اذیت و آزار هشت زن در تهران از روز حادثه گفته و از شیطان پایتخت شکایت کردند.

به گزارش زنان پیشاهنگ ایران به نقل از جام جم آنلاین،  پلیس آگاهی تهران بزرگ رسیدگی به این پرونده روز ۱۳ مردادماه امسال با شکایت زن جوانی در کلانتری ۱۲۸ تهران نو آغاز شد.

این زن هراسان، مدعی شده بود توسط یک راننده پراید سفید رنگ ربوده شده و با تهدید و ضرب و شتم شدید، مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «آدم ربایی همراه با آزار و اذیت» و به دستور سهرابی بازپرس شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

زن جوان پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۸ در خیابان دماوند – مقابل تالار قصر کیان برای رفتن به خانه سوار خودروی پراید سفید رنگ در صندلی جلو شدم. راننده مردی جوان بود که پس از طی مسیر کوتاهی، از مسیر اصلی منحرف شد و در کوچه ای بن بست، در داخل خودرو مرا مورد آزار و اذیت قرار داد سپس گوشی تلفن همراهم را گرفت و مرا از خودرو پایین انداخت و متواری شد.

همزمان با آغاز رسیدگی به اولین پرونده، شکات دیگری با مراجعه به اداره شانزدهم پلیس آگاهی اعلام داشتند که به این شیوه و شگرد، توسط راننده خودروهای مختلف پراید با رنگ های متفاوت و همچنین یک دستگاه خودروی مزدا ۳ مورد ضرب و شتم، تهدید و آزار و اذیت قرار گرفتند.

یکی از شکات با حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی گفت: ساعت ۱۳ روز پانزدهم مهر در خیابان سبلان به عنوان مسافر و به مقصد میدان نوبنیاد سوار خودروی پراید سفیدرنگ که راننده آن جوانی حدودا ۳۰ – ۲۵ ساله بود، شدم. پس از رسیدن به میدان نوبنیاد، ناگهان راننده با تغییر مسیر و پیچیدن به داخل خیابان ورود ممنوع و توقف در اواسط کوچه، ناگهان با پیچ گوشتی به سمت من حمله ور شد و شروع به ضرب و شتم شدید من کرد. این شخص قصد آزار و اذیت کردن مرا داشت اما زمانی که با ضربه پا موفق به شکستن شیشه سمت شاگرد راننده شدم، مرا از ماشین به بیرون پرتاب کرد و از محل متواری شد.

شاکی دیگری نیز در اظهاراتی مشابه عنوان داشت: راننده جوان یک دستگاه خودروی پراید مرا به عنوان مسافر از مقابل ایستگاه متروی میدان هفت تیر به مقصد خیابان پلیس سوار ماشینش کرد اما در ادامه مسیر با تهدید چاقو مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و پس از آن از ماشین به بیرون پرتاب کرد.

شاکی دیگری که توسط راننده یک دستگاه خودرو مزدا ۳ تیره رنگ مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود، به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۲ از محل کارم در سعادت آباد خارج شدم. در خیابان ایستاده بودم که یک دستگاه خودروی مزدا ۳ جلوی پای من ایستاد و گفت: تا نزدیک آژانس مرا می رساند. پس از سوار شدن به ماشین فهمیدم که راننده مزدا ۳ بیراهه می رود و دستگیره های ماشین را برداشته؛ از راننده خواستم که توقف کند تا پیاده شوم که ناگهان باضرب و شتم شدید، مرا مورد آزار و اذیت قرار داد. پس از آن مرا از ماشین به بیرون پرتاب کرد. وقتی از ماشین به بیرون پرتاب شدم ، به سرعت با دوربین گوشی تلفن همراهم که داخل کیف بود، در حین دور شدن ماشین مزدا ۳ از محل اقدام به گرفتن عکس از آن کردم که شماره پلاک خودرو نیز به وضوح در تصویر مزدا ۳ دیده می شد.

با توجه به اظهارات شکات پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم در بررسی شماره های بدست آمده از خودروهای مورد استفاده در آدم ربایی و آزار و اذیت شکات اطلاع پیدا کردند که تمامی این خودروها دارای سابقه سرقت بوده و تمامی آنها در چند روز گذشته سرقت شده و پس از مدت کوتاهی به صورت رها شده در سطح شهر تهران کشف شدند.

در ادامه و با توجه به اظهارات مشابه شکات در خصوص متهم پرونده که تمامی آنها متهم را جوانی حدودا ۳۰-۲۵ ساله، لاغر اندام، با دندان های خراب و ابروهای کم پشت و چشمان مشکی توصیف کرده بودند، کارآگاهان اقدام به چهره نگاری تصویر متهم کرده و سرانجام با بهره گیری از بانک مجرمان سابقه دار موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام «محمد» ۲۴ ساله شدند؛ بررسی سوابق «محمد» نشان داد که تاکنون چهار بار به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مانند: کیف قاپی، نزاع و درگیری و سرقت خودرو دستگیر و روانه زندان شده و سال گذشته پس از پایان دوران محکومیتش از زندان آزاد شده است.

با شناسایی دقیق و کامل تصویر محمد از سوی تمامی شکات، کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت وی و خانواده اش در خیابان آیت در منطقه نارمک و در تحقیقات نامحسوس پلیسی اطلاع پیدا کردند که محمد به واسطه اعتیاد شدیدش به مصرف مواد مخدر از نوع شیشه، از مدت ها پیش به این محل تردد نداشته و در حال حاضر بلامکان است.

در ادامه روند رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی اطمینان پیدا کردند که متهم با خودرو مسروقه مزدا ۳ در سطح شهر تهران تردد داشته لذا با بهره گیری از اقدامات پلیسی موفق به شناسایی دقیق محل تردد متهم در خیابان ابوذر جنوبی شده و در ساعت ۱۵ روز دوشنبه اقدام به دستگیری متهم کردند.

در زمان دستگیری، محمد علیرغم دستور ایست کارآگاهان اقدام به فرار کرده و با وجود مسدود شدن مسیرهای فرار از سوی کارآگاهان همچنان تلاش می کرد تا ضمن تصادف عمدی با سایر خودروها، راهی برای فرار ایجاد کند که موفق به این امر نشد و سرانجام کارآگاهان با رعایت قانون بکارگیری سلاح، خودرو مسروقه ی در اختیار وی را متوقف و او را دستگیر کردند.

سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی، سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با دستگیری متهم و انتقال وی به اداره شانزدهم، بلافاصله تعدادی از شکات پرونده برای شناسایی متهم به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند که در زمان مواجه حضوری با متهم، صراحتا وی را مورد شناسایی قرار دادند. متهم پرونده با قرار قانونی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی قرار داشته و تحقیقات تکمیلی از وی جهت شناسایی سایر شکات و مالباختگان در دستور کار کارآگاهان قرار دارد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)