اکثراً تصور می‌کنیم که برای شادی و خوش‌بختی باید چیزهای مختلفی را بدست بیاوریم، اما قبل از تلاش برای بدست آوردن، جالب است بدانیم که باید چیزهایی را رها کنیم و از دست بدهیم تا به خوشبختی و شادی برسیم.
چیزهایی مثل:
✅ افراد سمی
بیرون کردن افراد سمی از زندگی خود برای رسیدن به شادی روشی است که اکثر مردم به آن واقف هستند که البته یکی از سخت‌ترین کارها نیز هست. افراد سمی در زندگی می‌توانند هرکسی باشند؛ از دوستان و اعضای درجه اول خانواده گرفته تا شریک زندگی و حتی فرزندان! در این رابطه مقاله “افرادی که زندگی شما را مسموم می‌کنند” را بخوانید.
✅ راضی نگه‌داشتن همه
شما می‌توانید بهترین رفتار را داشته باشید، سخت‌کوش باشید و انواع ویژگی‌های مثبت را در خود پروش داده باشید؛ اما باز هم کسی پیدا می‌شود که دلیلی برای ایراد گرفتن و متنفر بودن از شما پیدا کند. نمی‌توان صد درصد افراد را راضی نگه‌داشت. خیلی رک بگویم متاسفانه درب دروازه را می‌شود بست اما در دهان مردم را خیر!
هرچه زودتر این مسئله را درک کنید و بپذیرید، زودتر به آنچه که واقعا خودتان از زندگی می‌خواهید می‌رسید. اعتفادبنفس داشته باشید و درپی تائید دیگران نباشید به دنبال خواسته‌ها و اهدافی که خود دارید بروید نه خواسته‌های دیگران.
✅ کنترل کردن همه چیز
مهم نیست چقدر نقشه بکشید و برنامه‌ریزی داشته باشید، همیشه در زندگی حوادثی رخ می‌دهند که خارج از کنترل شما هستند. تلاش کنید تا برنامه‌ریزی‌های کلی داشته باشید و در صورت وقوع اتفاق غیر منتظره، به راحتی بتوانید با کمی انعطاف‌پذیری برنامه خود را ادامه دهید. جزئیات برنامه‌ی خود را در طول مسیر و با توجه به شرایط حاکم، برنامه‌ریزی کنید؛ نه اینکه از ابتدا حتی ریز جزئیات را برای خود چیده باشید تا در عمل با انواع مشکلات غیرقابل کنترل روبه‌رو شوید.
✅ ناراحتی و کینه به دل گرفتن
قطعا اگر فردی به شما آزاری برساند شما حق دارید که آن‌ها را مسئول بدانید و ناراحت شوید اما این ناراحتی نباید زندگی شما را مختل کند. مثلا به خاطر یک بحث با همکارتان کل هفته دچار بی‌خوابی شوید!
همیشه کسی پیدا می‌شود که باعث ناراحتی شما بشود چه از روی عمد یا غیرعمد. یاد بگیرید بعد از رسیدگی به این موارد و فرد خاطی (هر طور که خودتان بنابرموقعیت صلاح می‌دانید)، مسئله را کنار بگذارید و زندگی خود را ادامه دهید. درواقع نکته اصلی در بخشیدن یا نبخشیدن افراد نیست بلکه در این است که اجازه ندهید رفتارهای غلط و اشتباه شخص دیگری تاثیر عمیق و درازمدتی در زندگی شما داشته باشد و از کیفیت زندگی شما بکاهد.
✅ بهانه‌گیری
اشتباه کردن، دلچسب نیست اما اینکه به جای قبول اشتباه خود و جبران آن، میلیون‌ها بهانه بیاورید که چرا این اشتباه رخ داده، مسئله بسیار بدتری است. مسئولیت کارهای خودتان را برعهده بگیرید و شجاعانه از اشتباهات خود درس بگیرید.
✅ شایعه‌پراکنی
شایعه‌پراکنی نشان‌دهنده عدم بلوغ فکری و اجتماعی فردی است که آن را انجام می‌دهد. افراد شایعه پراکن و به قولی آتیش بیار معرکه، هرگز مورد اعتماد و احترام هیچ گروهی قرار نمی‌گیرند چه آن‌ها که برایشان شایعه می‌سازند و چه آن‌ها که برایشان شایعه را تعریف می‌کنند.

راه‌های ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com