✅ مشاوره آنلاین یا E therapy همانطور که از نامش پیداست به نوعی از دریافت مشاوره گفته می‌شود که از راه دور و از طریق تماس صوتی، تصویری و در بعضی موارد حتی از طریق نوشتاری صورت می‌گیرد. این نوع مشاوره حرفه‌ای در مواردی که فرد مراجع نمی‌تواند به روش سنتی (حضور در مطب روانشناس) کمک مناسب را دریافت کند، جایگزین مناسبی است.

✅ مشاوره آنلاین برای چه کسانی مناسب است؟
📌 افرادی که توانایی مالی مراجعه حضوری به روانشناس را ندارند.
📌 در نزدیکی محل زندگی آنها روانشناس مناسب یافت نمی‌شود.
📌 از نظر فیزیکی رفت و آمد به مطب روانشناس برایشان دشوار است.
📌 علاقه دارند تا حریم شخصیشان حفظ شود و به طور ناشناس کمک دریافت کنند.
📌 اقلیت‌های جنسی که در مناطقی زندگی می‌کنند که روانشناسان عقاید همجنس‌گراستیز و ترنسجندرستیز دارند و کمک حرفه‌ای لازم را به آن‌ها نمی‌کنند.
📌 افرادی که نیاز به یک متخصص مجرب دارند ولی یافتن این متخصص برایشان دشوار است.
📌 افراد مهاجری که می‌خواهند توسط فردی مشاوره شوند که فرهنگ، چالش‌ها و زبان مادری آن‌ها را درک می‌کند.

✅ کیفیت مشاوره آنلاین
مشاوره از راه اینترنت از جمله تکنیک‌های پیشرفته‌ای است که با سرعت چشمگیری در دنیا درحال گسترش است و از جمله راه‌های کم‌هزینه و ایمن است.
ایمن به این معنا که فرد مشاوره گیرنده ناشناس می‌ماند و نیازی به تردد و خروج از منزل نیست و در زمان نیز صرفه‌جویی می‌شود. به همین دلیل روزانه بر تعداد طرفداران این روش اضافه می‌شود.
مزیت دیگر این راه ارتباطی این است که فرد می‌تواند بدون خجالت و مانع، با صراحت مشکل خود را مطرح کند و از تمامی حس‌های خود سخن بگوید و اطلاعات دقیق و کامل‌تری در اختیار متخصص مربوطه بگذارد تا مشکلش راحت‌تر برطرف شود. این نوع مشاوره زمان زیادی را در اختیار فرد قرار می‌دهد تا به مشکل خود فکر کرده و با فرصت کافی ابعاد مختلف این مسئله را تعیین نماید.

🌈 اگر از همراهان همیشگی مرکز مشاوره رنگین کمانی هستید، اطلاع دارید که مرکز ما خدمات تخصصی رایگان مشاوره را به صورت آنلاین در مورد درک از هویت و گرایش خود، همراهی برای آشکارسازی، مشکلات حقوقی، مشاوره برای تطبیق جنسیت و حقوق فرد، مشکلات و چالش‌های درون خانواده و محیط کار و تحصیل، مشکلات روابط شخصی و … ارائه می‌دهد.
مشاورین و روان‌شناسان ما در خارج از ایران و همگی دارای تخصص و مدرک لازم در زمینه روانشناسی و مشاوره بوده، خود از اعضای جامعه اقلیت جنسی هستند و یا در زمینه مشکلات و نیازهای آنان آموزش دیده‌اند.
🌟 جلسات مشاوره ما از طریق تماس صوتی توسط نرم‌افزار واتس‌اپ و یا اسکایپ صورت می‌گیرد و همچنین مشاوران ما از طریق اکانت تلگرام: rainbowmoshaver@ آماده گفتگو، تعیین وقت مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما هستند.
سیستم پاسخگویی مرکز مشاوره رنگین کمانی در ساعات اداری، پنج روز در هفته به جز روزهای شنبه و یکشنبه فعال است.
با اشتراک این مطلب و دیگر مطالب ما کمک کنید تا صدای ما به گوش افراد نیازمند مشاوره و راهنمایی برسد.
راه‌های ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com