اغلب مردم مورد توجه قرار گرفتن را دوست دارند، چه این توجه در ابعاد کوچک مثل جواب دادن به یک ایمیل باشد و چه در ابعاد بزرگ مثل گوش دادن جمع کثیری به صحبت‌های فرد!
انسان‌ها موجوداتی هستند که اغلب در پی دریافت توجه اطرافیان می‌باشند. هیچ‌کسی دوست ندارد که به او بی‌توجهی شود و نادیده گرفته شود. چندبار شده که توسط معشوق‌، والدین و یا حتی دوستان صمیمی خود طعم تلخ بی‌توجهی را چشیده‌اید؟ پیام‌هایتان دیده می‌شوند اما جواب داده نمی‌شوند یا در هنگام صحبت تلفنی به سخنان شما توجه لازم نمی‌شود.
دراین نوشتار قصد داریم تا کاملاً خوشبینانه چگونگی کنار آمدن با اینگونه بی‌توجهی‌های کوچک را بیان کنیم.
انتظارات خودتان را پایین بیاورید. شاید عرف جامعه اینگونه باشد که وقتی گفتگویی را در فضای مجازی شروع کرده‌اید نباید بی‌خبر بگذارید و بروید و یا اینکه اگر پیام کسی را مشاهده کردید، باید جواب بدهید. اما همه‌ی افراد از این هنجارها پیروی نمی‌کنند. شاید کارمهمی برای طرف مقابل پیش آمده، شاید شما مسئله‌ای را مطرح کرده‌اید که آن‌ها نیاز به زمان دارند تا جواب شما را بدهند. سعی کنید سطح انتظارات خود را از افراد پایین بیاورید تا همواره به طور مکرر از آن‌ها ناامید نشوید.
بیایید کمی رک باشیم. دنیا حول شما به تنهایی نمی‌چرخد. اطرافیان شما مشکلات و چالش‌های خود را در زندگی دارند و نباید توقع داشت که همیشه به محض اینکه شما نیازمند توجه آن‌ها بودید به شما توجه لازم را نشان دهند. صبور باشید و به آن‌ها وقت بدهید تا زمان مناسب برای پاسخ دادن به پیام‌های شما را پیدا کنند.
این سوال‌ها را از خود بپرسید که چرا به توجه این فرد خاص نیاز دارید؟ چون حوصله‌تان سر رفته و یا اینکه تحت فشار زندگی هستید و نیاز به یک پشتیبان دارید؟ آیا نیاز دارید تا موضوعی را همین حالا با فرد مورد نظر در میان بگذارید؟ این موضوع فقط یک کنجکاوی ساده هست یا مسئله‌ی مرگ و زندگی؟ آیا ضروری است تا با این فرد بخصوص حرف بزنید یا به طور کل نیاز دارید تا با کسی صحبت کنید؟ اگر فقط حوصله‌تان سر رفته، قطعا روش‌های دیگری هم برای سرگرم شدن شما وجود دارد.
فکر نکنید که آن‌ها شما را دوست ندارند یا از شما متنفرند، تا حد امکان خوشبین باشید قرار نیست چون جواب تلفن یا پیام شما را بلافاصله نداده‌اند حتما مشکلی در نوع رابطه وجود دارد.
اما اگر فردی که به دنبال جلب توجه او هستید فرد بسیار مهمی در زندگی شما مثل پدر و مادر، خواهر و برادر، شریک زندگی، دوست بسیار صمیمی است و حتی بعد از رعایت و در نظر گرفتن تمام نکاتی که گفتیم حس می‌کنید به طور مرتب مورد بی‌توجهی و نادیده گرفته شدن قرار می‌گیرید. بهترین راه این است که با آن‌ها یک گفتگوی صادقانه داشته باشید و توضیح دهید که احساس می‌کنید به شما بی‌توجهی می‌شود و صادقانه به توضیح متقابل آن‌ها نیز گوش دهید و سعی کنید این مشکل را با همکاری دوجانبه حل کنید.

راه‌های ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)