مدیریت و خرج حساب‌شده می‌تواند زندگی افراد را دگرگون کند. فقط کافی است یک فرمول ساده را در نظر بگیریم: “چه میزان از زمان زندگی خود را قرار است صرف چه چیزهایی بکنیم؟” هرقدر زمان و اهمیت موضوع برایتان بیشتر باشد، بهتر است پول بیشتری برای آن خرج کنید و دراین‌باره اصلاً نباید بخیل بود و خساست به خرج داد!
شما در طی ۲۴ ساعت حداقل ۸ ساعت را روی تخت یا محل خوابتان طی می‌کنید؛ یعنی یک‌سوم تمام عمرتان! و همگی می‌دانیم که خواب خوب داشتن، یعنی زندگی بهتر داشتن و سلامت روانی بهتر. برای محل خوابتان هزینه کنید و بهترین‌ها را تهیه کنید. مطمئناً شما لایق آن هستید. هزینه کردن برای یک تشک و بالش طبی مناسب بسیار بهتر از هزینه کردن برای مجسمه‌ای گرانقیمیت است که قرار است یک گوشه بماند و بعد از مدتی حتی دیگر دیده نمی‌شود. اشتباه نکنید منظور ما این نیست که نباید به دنبال چیزهای زیبا بروید و یا برای دکور منزل خود خرج نکنید! بحث اصلی در اینجا بحث اولویت‌ها است کدام اولویت ارجحتر است؟ سلامت گردن و کمر و خواب مناسب؟ یا یک مجسمه‌ی زیبا اما داشتن خوابی نامناسب؟
خوب اگر ۸ ساعت مشغول خواب هستیم به این معنی است که ۱۶ ساعت بیداریم و چشمان ما باز هستند! پس نیاز به مراقبت و رسیدگی مضاعفی دارند. معاینه چشم و استفاده از بهترین عینک آفتابی و طبی، می‌تواند باعث شود تا بیش از نیمی از عمر ما بهتر سپری شود؛ پس چرا در این مورد خساست به خرج دهیم؟ ما همین یک‌بار را زندگی می‌کنیم.
اگر طول روز را طوری سپری می‌کنید که پاهایتان حدود ۸ ساعت در کفش قرار دارد، بعضی روزها کمتر بعضی روزها بیشتر. این یعنی تقریباً یک‌سوم عمر شما! و باز همگی می‌دانیم که ستون فقرات و سلامتی جسم انسان و متعاقباً سلامت روانی ما، وابستگی بسیار زیادی به همین کفش‌ها دارند!
یکی از لذت‌های بزرگ زندگی می‌تواند خوردن باشد! و داشتن دندان‌های سالم و نگه‌داشتن آن‌ها تا سنین بالا، بسیار حائض اهمیت است که مرتباً آن‌ها را چک کنید و پیش دندان‌پزشک خود بروید و از مسواک مناسب استفاده کنید.
و در آخر مهم‌ترین چیز را از قلم نخواهیم انداخت، روان شما همواره با شماست. برای آن وقت بگذارید و خرج کنید و هر چه هزینه به آن اختصاص دهید، مطمئن باشد که سود کرده‌اید.

راه‌های ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com