رفته رفته بر میزان پشتیبانان و مدافعان استقلال کوردستان از عراق افزوده می شود. جمهوری اسلامی به عنوان یکه تاز و دست تنهای عرصه مخالفت باقی مانده است.

روژی کورد: جان بولتون» نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل، طی یک پیام تویتری، پشتیبانی و موافقت خود با برگزاری رفراندوم استقلال کوردستان ار عراق را اعلام داشته است.

I strongly support holding the Kurdish referendum; it’s time for the Kurdish people in Iraq to give a voice to their aspirations ۶۸۲۶۸۲ بازتوییت

وی در این پیام تویتری خود نوشته است: “من به شدت از برگزاری رفراندوم کوردستان حمایت می کنم. دیگر زمان آن فرار سیده است که کوردها در عراق در رابطه با آرزوهایشان تصمیم بگیرند”.

جان بولتون یکی از مخالفین جمهوری اسلامی و مدعایان همکاری اتمی و موشکی بین ایران و کره شمالی می باشد.

«جان بولتون» نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل قبلا در توئیتر خود مدعی شد هرگونه تجهیزات جدید موشکی و هسته ای جدید که کره شمالی به دست می آورد، ایران نیز همان را به سرعت می خرد.

بولتون در توئیتر خود نوشته بود: هرگونه توانایی هسته ای و موشکی که کره شمالی بدست می آورد، ایران قادر به خرید آن می شود و فردای آن، همان تاسیسات هسته ای و یا موشکی را داراست.

وی در توئیتی دیگر نوشت: ایران و کره شمالی به مدت ۲۵ سال، با یکدیگر در زمینه موشک های بالستیک، کار کرده اند و احتمال می رود که آن ها در برنامه های هسته ای نیز با یکدیگر همکاری می کنند.

بولتون، همچنین یکی از طرفداران محکم تغییر رژیم در ایران است.

او گفته بوذ: «آیت‌الله‌ها در تهران بزرگترین تهدید برای صلح و ثبات جهان و خاورمیانه هستند.»

بولتون پیشتر نیز تغییر رژیم ایران را به عنوان تنها راه حل مقابله با تهدیدهای اتمی این کشور مطرح کرده و بارها از دولت اوباما خواسته بود تا سایت های اتمی ایران را بمباران کند.

بولتون افزود: «من نمی گویم که با سرنگونی آنها همه چیز در منطقه خوب و درست می شود، اما تهدید اصلی از میان خواهد رفت.»

کارناس مسائل سیاسی جهان روژی کورد در رابطه با مخالفت برخی کشورها با رفراندوم استقلال کوردستان، این مخالفتها را نوعی تحقیق جهت اطمینان آنها ار جدیت کوردها در تحقق خواسته هایشان می داند و اینک که معلوم است کوردها جدی هستند، از میزان مخالفتها نیز کاسته می شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com