ماف نیوز: یکی دیگر از فعالین مدنی در استان کرمانشاه به نام «حسین منصوری جلالوند» که از سه هفته پیش دستگیر شده، همچنان در بازداشت به سر میبرد. اتهام وی برهم‌زدن نظم عمومی است.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، حسین منصوری جلالوند از فعالین مدنی پیرو آیین یاری در روز ٨ شهریور ۱۳۹۶، توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده و تاکنون اطلاع دقیقی از سرنوشت وی کسب نشده است.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده‌ی حسین منصوری جلالوند گفت: «او به علت سازماندهی مراسمات نوروز دستگیر شده و به خانواده‌اش اعلام شده است که اتهام اصلی‌ او، برهم‌زدن نظم عمومی بوده و تنها در تماس کوتاهی توانسته است بازداشت خود از سوی یکی از ارگانهای امنیتی را به اطلاع خانواده‌اش برساند.»

وی پیشتر نیز به خاطر انتقاداتش در دنیای مجازی در رابطه با عدم توجه به بیکاری در استان کرمانشاه و شرکت در اعتراضات یارسانیان با بازجویی روبرو شده بود.

او که ساکن شهرستان نکا در استان مازندران می‌باشد و در زادگاه خود در استان کرمانشاه به فعالیتهای مدنی می‌پردازد، قبل از آن نیز به علت راه‌اندازی مراسمات نوروز در میان کُردهای مازندران از سوی نیروی انتظامی این استان مورد تهدید قرار گرفته بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)