انتشار یک رضایتنامه در فضای مجازی که در آن پدری اعلام کرده به دلیل ناتوانی مالی با انتقال فرزندش از بخش ICU به بخش عادی موافقت می‌کند، بازتاب بسیاری پیدا کرده با این‌حال سخنگوی مجمع نمایندگان کرمان مدعی‌ شده این انتقال ارتباطی به توان مالی بیمار نداشته است.

یحیی کمالی‌پور گفته در پیگیری که از دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان انجام داده مشخص شده که واقعیت ماجرا بر خلاف موضوعات مطرح شده در رسانه های اجتماعی بوده است.

به گفته او پدر کودک بستری شده در بیمارستان افضلی پور تبعه افغانستان است گفته می شود به دلیل اینکه در گذشته نیز فرزندی داشته که پس از انتقال به آی.سی. یو از دنیا رفته است، اصرار می کند که نمی خواهم این فرزندم در آی.سی .یو باشد و فضای بیمارستان را به هم می زند. به همین دلیل از طرف مسئولان بیمارستان به او گفته می‌شود اگر نمی خواهید فرزندتان در آی .سی.یو باقی بماند باید رضایتنامه‌ای را برای انتقال او به بخش امضاء کنید و با رضایت کامل پدر، این انتقال انجام می‌شود.

بر اساس ادعای کمالی‌پور پس از انتقال این کودک به بخش در آنجا هم تمام مراقبت‌های لازم که قرار بوده در آی.سی.یو برای او انجام شود، در بخش انجام شده است تا اینکه با وخیم شدن وضعیت این کودک، او مجددا به آی.سی.یو منتقل می‌شود اما در نهایت و پس از انجام اقدامات پزشکی این کودک جان خود را از دست می دهد.

با وجود این ادعا کمالی‌پور، در عکس‌های منتشرشده از این رضایتنامه دلیل انتقال کودک به صراحت «نداشتن توان مالی» عنوان شده است. سال گذشته هم یک کودک افغانستانی در بیمارستان نمازی شیراز به دلیل ممنوعیت پیوند کبد به اتباع غیرایرانی درگذشت.وزیر بهداشت در دفاع از این قانون گفته بود ممنوعیت پیوند اندام ایرانی‌ به خارجی‌ برای حفظ حرمت ایرانی‌ها است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com