ماف نیوز: دو بازداشتی مریوان با تودیع وثیقە به صورت موقت آزاد شدند. آنها با اتهامات سیاسی به دلیل شرکت در مراسمات نوروز بازداشت شده بودند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «امیر ارژنگی» ۲۱ ساله فرزند مختار و «باسط افشار» ۱۹ ساله فرزند رضا که بیش از سه ماه قبل در مریوان بازداشت شده‌ بودند، روز چهارشنبە ٢٨ شهریور ۱۳۹۶ با تودیع وثقە آزاد شدند.

آزادی این افراد تا زمان برگزاری جلسه‌ی دادگاه و با تودیع وثیقه صورت گرفته و مقرر گردیده است که بعد از دریافت ابلاغیه جهت دفاع در برابر اتهامات وارده در دادسرای انقلاب حضور یابند.

امیر ارژنگی و باسط افشار از اهالی روستای «نی» از توابع مریوان هستند که در روز ۲۴ خرداد به اتهام «ارتباط با احزاب کُردی از طریق برپایی مراسمات نوروز» از سوی نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شدند.

مطابق بند ۴ از ماده‌ی ۱۳۲ قانون آیین دادرسی، به منظور دسترسی به متهم و حضور به موقع وی در موارد لزوم و جلوگیری از فرار یا پنهان‌شدن یا تبانی با دیگری، قاضی مکلف شده است پس از تفهیم اتهام به وی یکی از قرارهای تامین کیفری را صادر کند و هرگاه متهم در موقعی که حضور او لازم بوده، بدون عذر موجه حاضر نشود، وجه‌التزام به دستور رئیس حوزه‌ی قضایی از متهم اخذ و وثیقه ضبط خواهد شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)