سازمان حقوق بشر ایران، ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۶: یک زندانی که به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در اسلام آباد غرب و در ملأ عام اعدام شد. تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد کودکان نیز شاهد این اعدام بوده‌اند.

بنا به گزارش خبرگزاری مهر، صبح روز جاری، سه‌شنبه ۲۱ شهریور ماه، یک زندانی ۲۷ ساله که با اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده بود در اسلام آباد غرب و در ملأ عام اعدام شد.
این زندانی متهم بود اردیبهشت ماه سال جاری به‌سوی یک مادر و دختر شلیک کرده و موجب مرگ دختر ۲۷ ساله و مجروح شدن مادر ۴۰ ساله‌اش شده است. در گزارش‌های رسمی ذکر شده که فرد اعدامی خواستگار مقتول بوده که به علت مخالفت‌های دختر و خانواده‌اش تصمیم به قتل وی گرفته است.

عکس‌هایی که یک وبسایت محلی به نام “اسلام آباد خبر” از صحنه اعدام این زندانی منتشر کرده است نشان می‌دهد کودکان نیز در صحنه اعدام حضور داشتند.

گفتنی است به گزارش نهاد آمار سازمان حقوق بشر ایران، سال گذشته میلادی در ایران ۳۴ نفر در ملأ عام و اغلب در حضور صدها شهروند از جمله کودکان اعدام شده‌اند. این موضوع همیشه مورد انتقاد شدید فعالان حقوق بشر و جامعه شناسان قرار داشته است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)