نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد مردان همجنس‌گرا در انگلستان از گرفتن دست هم در اماکن عمومی می‌ترسند
استون‌وال خواست «متحدان جامعه ال‌جی‌بی‌تی آشکارسازی کنند»

نتایج تحقیق جدیدی سازمان استون‌وال بر روی ۵۰۰۰ نفر اقلیت جنسی نشان می‌دهد که همجنسگرایان بویژه مردان از گرفتن دست همدیگر در اماکن عمومی می‌هراسند.

از هر پنج نفر لزبین، گی، بایسکشوال و ترنسجندر شرکت کننده در نظرسنجی استون‌وال گفته‌اند که طی یک سال گذشته یک جرم برخاسته از نفرت از آزار و سوء رفتار تا حمله را تجربه کرده‌اند.

سازمان استون‌وال می‌گوید انگلستان راه درازی برای همراه شدن با جامعه ال‌جی‌بی‌تی و امن کردن فضا برای آنان در پیش دارد. روث هانت مدیر اجرایی استون‌وال از افرادی که این گزارش را می‌خوانند خواسته است تا به عنوان «متحدان آشکار» جامعه ال‌جی‌بی‌تی در بریتانیا اعلام موجودیت و «آشکارسازی» کنند.

علیرغم کاهش گزارش‌های ثبت شده از جرایم برخاسته از نفرت طی سال‌های گذشته این جرایم افزایش قابل توجهی داشته‌اند.

اهم نتایج تحقیق ۲۰۱۷ استون‌وال به شرح زیر است:

 در مجموع، ۲۱٪ از شرکت کنندگان ال‌جی‌بی‌تی طی یکسال گذشته هدف یک جرم برخاسته از نفرت قرار گرفته‌اند. این آمار در بین ترنسجندرها به میزان چشمگیری بالاتر است (۴۱٪).

 بیش از یک چهارم کسانی که هدف جرایم برخاسته از نفرت قرار گرفته‌اند (۲۶٪) قربانی تعرض جنسی شده‌اند و ۸۷٪ نیز قربانی آزار، ارعاب و اهانت بوده‌اند. یازده درصد نیز قربانی حملات فیزیکی شده‌اند.

 منطقه شمال غرب انگلستان در ارتباط با جرایم برخاستهاز نفرت ۱۵٪ امن تر از منطقه شمال شرق انگلستان است.

 رنگین‌پوستان، آسیایی‌ها و اقلیت‌های اتنیکی ۱۴٪ بییشتر در معرض جرایم برخاسته از نفرت قرار دارند.

 در مجموع ۳۸٪ کل شرکت کنندگان از گرفتن دست پارتنر خود در اماکن عمومی می‌ترسند. این امار در میان مردان مردان همجنسگرا به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد (۵۸٪).

 یک نفر از هر شش نفر گفته‌اند که سکشوالیته آ‌ن‌ها در کافه‌ها و رستوران‌ها مشکل‌ساز شده است. یک نفر از هر ده نفر در یافتن خانه دچار مشکل شده‌اند.

در این میان گزارش‌های تکان‌دهنده‌ای نیز وجود دارد از جمله گزارش یک فرد ۵۶ ساله در لندن که شرح می‌دهد فردی قصد بریدن گلوی او و کشتن او را داشته است. و به او گفته‌اند که هیچ دادگاهی کسی را بخاطر کشتن یک «طعمه کوییر» محکوم نمی‌کند.

بیشتر بخوانید: http://www.bbc.com/news/uk-41179976

#شش‌رنگ در شبکه‌های اجتماعی:
 وبسایت #شش_رنگ۶rang.org
 کانال تلگرام شش رنگ: t.me/Iran6Rang
 اینستاگرام، فیسبوک و یوتیوب شش رنگ: @۶rangiran

#استون‌وال #انگلستان #ال‌جی‌بی‌تی #گی #لزبین #بایسکشوال #ترنسجندر #ترنس #آشکارسازی#همیار #متحدان #امنیت #دگرجنسگرایان #همجنسگرایان #همجنسگرا #کوییر #همجنسگرایی#اقلیت_جنسی #lgbt #hatecrime

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)