روژی کورد: بنا بر گزارش یک منبع مطلع کورد، حدود ۶۰۰ تن از دختران، زنان و کودکان کورد ایزدی اسیر در دست پروه تروریستی داعش در شهر تلعفر در اسارت داعش بوده اند.

اینک پس از آزادسازی این شهر، گفته می شود تنها ۷ تن از این ۶۰۰ تن آزاد شده اند.

شکست سخت داعش در این شهر، احتمال انتقال این زنان و دختران از سوی داعش به منطقه ای دیگر را تا حد صفر انتقال داده است.

بنا بر اظهارات این منبع مطلع کورد که نخواست نامش فاش شود، این دختران و زنان از سوی گروه تروریستی حشد الشعبی وابسته به سپاه تروریستی پاسداران ایران، اسیر شده و انتقال کشتار و یا سوء استفاده جنسی از آنا وجود دارد.

بنا بر گزارش منابع عراقی، شبه نظامیان حشد الشعبی ولبسته به سپاه تروریستی پاسداران ایران در تلعفر نیز مرتکب جنایات جنگی شدند.

این منابع افزوده اند: “نیروهای این کشور پس از آزاد سازی شهر تلعفر نتوانستند جلوی اقدامات شبه نظامیان «حشد الشعبی» در تخریب و آتش زدن خانه‌ها و غارت اموال عمومی در این شهر را بگیرند.”

به گزارش العربیه، یک افسر عالی رتبه عراقی در تماس با دو کانال تلویزیونی العربیه و الحدث اعلام کرد، ارتش قادر به کنترل افراد حشد الشعبی منع آنها از غارت کردن اموال عمومی در این شهر، نشد.

این افسر عراقی که نخواست نامش فاش شود، گفت: شبه نظامیان حشد الشعبی موسوم به «حشد الحسین» که از شیعیات ترکمن‌های تلعفر هستند، عاملان کشتارهای دسته جمعی، غارت و به آتش کشیدن خانه و منفجر کردن املاک عمومی مردم در این شهر هستند این افراد در مناطق المحلبیه واقع در شرق شهر تلعفر دست به اعمال نتقامجویانه علیه اهالی زدند.

یک مقام مسئول در تلعفر نیز به العربیه گفت، نیروهای حشد الشعبی اقدام به تخرب خانه‌ها و غارت اموال عمومی به ویژه در محله آزاد شده المحیلبه، تلعفر کردند.

این اولین بار نیست که نیروهای حشد الشعبی عراق به ارتکاب جنایت جنگی و غارت اموال عمومی متهم می‌شوند.

پیشتر سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی از دولت عراق خواست تا ضوابط سخت‌تری را برای انتقال، ذخیره و پخش سلاح اتخاذ کنند تا این سلاح‌ها به دست گروه‌های «شبه نظامی که دست به جنایت‌های جنگی» می‌زنند، نرسد.

سازمان عفو بین الملل در گزارش خود بیان کرده بود که گروه‌های شبه نظامی «حشد الشعبی» در مناطق سنی نشین دست به کشتارهایی در خارج از چارچوب دستگاه قضائی زده، افراد غیر نظامی را شکنجه و هزاران نفر را ربوده‌اند.

این سازمان اعلام کرده بود، شبه‌نظامیان حشد با استفاده از طیف گسترده‌ای از سلاح‌ها و مهمات در نقض شدید حقوق بشر و نقض‌ قانون بین المللی انسانی متهم هستند. سازمان تاکید کرده بود که برخی از اقدامات حشد الشعبی در غالب «جنایت جنگی» گنجانده می شود.

عفو بین‌الملل در گزارش جداگانه نیروهای شبه نظامی «حشد الشعبی» به ارتکاب جنایت جنگی علیه برخی جریان‌های عراقی به ویژه اهل سنت در فلوجه و مناطق دیگر اطراف موصل متهم کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)