در هفته جاری فریبا کارشناس، از فعالان عرفان حلقه در نجف‌آباد اصفهان، به همراه هفت تن از شاگردانش، از سوی ماموران امنیتی، بازداشت شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۳۱ مردادماه، ماموران امنیتی با یورش به یکی از جلسات عرفان حلقه در نجف‌آباد، اعضای حاضر در آن جلسه را بازداشت کردند.

مسئولین قضایی پس از گرفتن تعهد از هفت تن از حاضران آنها را آزاد به آنها اعلام کرده‌اند که برای دادگاه فراخوانده خواهند شد.

این در حالی است که فریبا کارشناس، مربی این جلسه، همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

ماموران امنیتی پس از بازداشت منزل او را نیز مورد تفتیش قرار داده‌اند.

تا لحظه تنظیم این خبر از محل نگه‌داری و وضعیت پرونده این فعال عرفان حلقه اطلاعی در دست نیست.

طی هفته های اخیر موجی از بازداشت هواداران عرفان حلقه در شهر های مختلف آغاز شده است.

اطلاعات سپاه «صاحب‌الزمان» استان اصفهان در هفته های گذشته در اطلاعیه‌ای از دستگیری ۸ نفر از طرفداران «عرفان حلقه» در شاهین‌شهر خبر داد. این پایگاه امنیتی پیش از این نیز اقدام به دستگیری یازده تن از هواداران عرفان حلقه در نجف آباد کرده بود.

در ماه گذشته نیروهای اطلاعات سپاه در تبریز اقدام به بازداشت هواداران عرفان حلقه کردند که این شهروندان پس از یک روز بازداشت با قرار کفالت آزاد شدند.

همچنین دستکم سه تن از هواداران عرفان حلقه در شیراز از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

در خردادماه تنها در شهرستان مشهد بیش از ۲۷ تن از شاگردان و مربیان عرفان حلقه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

هواداران آقای طاهری در سال‌های گذشته چند بار در اعتراض به بازداشت او در تهران و چند شهر دیگر تجمع کرده‌اند.

گفتنی است؛ امیر قاسمی (آسمانی) یکی از فعالان عرفان حلقه در شهر اصفهان طی هفته‌های اخیر از سوی نیروهای سپاه بازداشت شده است.

این فعال عرفان حلقه در تاریخ ۲۳ مرداد ماه در هنگام خروج از محل کار خود بازداشت شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com