کاس کلمر جوان هنرمند ترنسی است که ایده آموزشی جالب و مهمی داشت. کلمر با ایده با ایده‌ی “تامپونی به اسم تونی” شروع کرد به استفاده از صفحه اینستاگرامش برای فعالیت درباره ترنس‌ها. هدف او از معرفی این کاراکتر به شکل تامپون -و البته رفقایش که نوار بهداشتی و کاپ یا فنجان خونریزی ماهانه هستند- یادآوری یک واقعیت زندگی درباره #ترنس‌ها بود.

تداوم این حرکت او در اینستاگرام تبدیل به پروژه‌ای شد برای افزایش #آگاهی مردم درباره #پریوددر ترنس‌ها. کلمر می‌خواست بگوید این فقط زن‌ها نیستند که پریود می‌شوند، که البته می‌دانیم همه زن‌ها هم پریود نمی‌شوند. بلکه پریود برای اشخاصی است که رحم و تخم‌دان دارند. و عده زیادی از آن‌ها مانند خود او ترنس و یا با #جنسیت_غیردوگانه هستند.

کلمر در خانواده‌ای مذهبی و محافظه‌کار بزرگ شد که به گفته خود او باعث شدند #شرم از هویت ترنس و شرم از پریود شدن در او نهادینه شود. و به همین خاطر او هم به مبارزه با این شرم برخاست و تصمیم گرفت مردم را با جادوی پریود برای تمام سنین و جنسیت‌ها آشنا کند.

کلمر می‌گوید: “برام خیلی مهم بود که تصویرم با هشتگ #bleedingwhiletrans#ترنسم_و_پریود_میشم رو پخش کنم. و دیگران رو با مشکلات واقعی ما ترنس‌ها که همچنان پریود میشیم آشنا کنم، از جمله دسترسی به دستشویی، دسترسی به محصولات بهداشتی لازم، ترس از لکه شدن شلوار و معلوم شدن اینکه ترنس هستیم، نبود سطل آشغال در دستشویی‌های مردانه برای دور انداختن تامپون،‌ کاپ یا نوار بهداشتی.”

عکس‌های خلاقانه و جالب کلمر را در اینستاگرام دنبال کنید: @TonitheTampon
صفحه فیسبوک این پروژه: Toni the Tampon
وبسایت تامپونی به اسم تونی: https://www.tonithetampon.com/

#شش‌رنگ در شبکه‌های اجتماعی:
🏳️‍🌈 وبسایت شش رنگ: ۶rang.org
🏳️‍🌈 کانال تلگرام شش رنگ: t.me/Iran6Rang
🏳️‍🌈 اینستاگرام، فیسبوک و یوتیوب شش رنگ: @۶rangiran

#هویت_جنسیتی #جنسیت #زنان #ترنس #ترنسجندر #ترنسکشوال
#قاعدگی #بهداشت #سلامت #ایده #خلاقیت
#CassClemmer #TonitheTampon

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com