دادستان قوچان خبر داده است که تعدادی از افرادی که اخیراً در ملأعام شلاق‌ خورده بودند، شامگاه دوشنبه اقدام به تیراندازی‌های بی‌هدف در سطح شهر کرده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، شامگاه دوشنبه ۳۰ مردادماه چند فرد مسلح در منطقه فرهنگیان دو قوچان اقدام به تیراندازی بی‌هدف کرده و موجب رعب و وحشت اهالی منطقه شدند.

این افراد پیش‌تر در قوچان در ملأعام شلاق خورده بودند.

دادستان قوچان تصریح کرد: «با توجه به بررسی‌های اولیه موضوع با نزاع کنندگانی که در ملأعام حکم شلاقشان اجرا شد، بی‌ارتباط نبوده زیرا یکی از مظنونان جزو همین افراد بوده است».

مجازات شلاق از جمله ممنوعیت های بین المللی شکنجه و سایر رفتارهای بی رحمانه، غیرانسانی و اهانت آمیز است که ایران اجرا می گردد.

بر اساس ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی هیچکس را نمیتوان مورد «آزار و شکنجه» یا «مجازاتها یا رفتارهای ظالمانه یا خلاف انسانی یا ترذیلی» قرار داد

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com