روژی کورد: تمرینات نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی از صبح روز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ شمسی، آغاز شد و تا ۳۱ اوت ادامه خواهد یافت. ۱۷ هزار و ۵۰۰ سرباز آمریکایی در این مانور شرکت دارند.

این مانور ۱۱ روز به طول می انجامد و ده‌ها هزار سرباز آمریکایی در این مانور شرکت دارند.

هسته اصلی مانور نظامی ۱۱ روزه آمریکا و کره جنوبی، شبیه‌سازی‌های کامپیوتری برای یک جنگ احتمالی در شبه‌جزیره کره است. برای این منظور ۳ هزار سرباز آمریکایی به کره جنوبی رفته‌اند.

ارتش آمریکا در کره جنوبی ۲۸ هزار و ۵۰۰ هزار نیرو برای مقابله تهدیدهای رژیم کمونیستی کره شمالی مستقر کرده است. جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد تمرینات نظامی مشترک دو کشور خصلت دفاعی دارد.

به گفته ماتیس “هدف این مانور آن است که از توانایی و آمادگی ایالات متحده آمریکا برای دفاع از کره جنوبی و هم‌پیمانان خود اطمینان حاصل شود”.

روز یکشنبه ۲۹ مردادماه ۱۳۹۶ شمسی، کره شمالی،نسبت به انجام رزمایش مشترک سالانه امریکا با کره جنوبی که قرار است روز دوشنبه ۳۰ مرداد صورت گیرد هشدار داده انجام آنرا به مثابه «ریختن بنزین بر آتش» تنش‌هایی‌ست که میان دو کشور قلمداد کرده است.

تنش میان کره جنوبی و متحد آن آمریکا، با کره شمالی در هفته‌های اخیر به‌شدت افزایش یافته است. این نگرانی وجود دارد که کره شمالی به این مانور نظامی با یک آزمایش جدید موشکی واکنش نشان دهد.

زارت دفاع آمریکا اعلام کرده که رزمایش مشترک با کره جنوبی یک رزمایش دفاعی است که با نرم‌افزارهای کامپیوتری طراحی شده و با هدف بالا بردن سطح آمادگی نیروها و حفاظت از منطقه و ثبات در شبه جزیره کره انجام می‌شود.

« رودونگ سینمون»، یک روزنامه رسمی کره شمالی، رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی را « بارزترین نمایش دشمنی» توصیف کرد و افزود: این اقدام «به مثابه ریختن بنزین بر آتش» است که می‌تواند به بدتر شدن وضعیت شبه‌جزیره بینجامد.

این روزنامه همچنین با هشدار نسبت به «مرحله‌ای غیر قابل کنترل از یک جنگ هسته‌ای» اضافه کرد:« اگر آمریکا در این اوهام غرق است که جنگ در شبه‌جزیره کره، نبردی در مقابل خانه دیگران است که از قلمرو آن در اقیانوس آرام دور است بیش از هر زمان دیگر اشتباه می‌کند».

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)