روژی کورد: دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز شنبه ۲۸ مرداد ماه در بیانیه‌ای اعلام کرده است بنیامین نتانیاهو، اول شهریورماه برای دیدار با رئیس‌جمهوری روسیه، عازم سوچی می‌شود.

قزاز است که ایندو در مورد مورد «تازه‌ترین رخدادها در پیوند با منطقه (خاورمیانه) گفت‌وگو کنند».

گزارش‌ها حاکی‌ از آنست سوریه و ایران از موضوعاتی هستند که نخست‌وزیر اسرائیل قصد گفت‌وگو در مورد آن‌ها را دارد.

به گفته دفتر نخست‌وزیر اسرائیل «باید توجه داشت که طی دو سال گذشته، نتانیاهو مکررا با پوتین دیدار کرده تا در مورد مسائل دوجانبه و منطقه‌ای، برای جلوگیری از وقایع ناخواسته میان نیروی هوایی اسرائیل و روسیه، بر فراز سوریه، گفت‌وگو کنند؛ آن‌چه تا کنون با موفقیت به اجرا درآمده‌است».

پیش از انتشار خبر سفر نتانیاهو، رسانه‌های اسرائیلی روز جمعه گذشته گزارش دادند که یک هیئت بلندپایه امنیتی آن کشور به واشینگتن سفر کرده و در مورد ایران با مقام‌های کاخ سفید گفت‌وگو کرده‌است. بنا بر این گزارش‌ها «خطرات حضور نظامی ایران و وابستگانش در سوریه» و مقابله با «تقویت ایران و حزب‌الله در سوریه» از جمله محورهای اصلی گفت‌وگوها در واشینگتن ذکر شده است.

آخرین باری که پوتین و نتانیاهو دیدار کرده بودند، ماه مارس گذشته بود. پس از آن سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد گفت‌وگوی رهبران دو کشور فهرستی از موضوعات مورد علاقه برای همکاری و مذاکره را در بر گرفته، هرچند هنوز تصمیمی در مورد آن‌ها گرفته نشده‌است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)