گزارشی از آخرین وضعیت زندانیان سیاسی سالن ۱۰ رجایی شهر پس از ۱۸ روز اعتصاب غذا

هفده زندانی سیاسی در اعتراض به انتقال به سالن فوق امنیتی رجایی شهر و بازگشت به سالن قبلی در اعتصاب غذا هستند.
بر اساس گزارشهای رسیده از منابع موثق به نه به زندان نه به اعدام؛ هم اکنون هفده نفر از زندانیان سیاسی در اعتراض به انتقال اجباری و ناگهانی و نگهداری در سالن فوق امنیتی ده که در آن ۴۰ دوربین کار گذاشته شده و در هر اتاق نیز ۶ دستگاه شنود نصب گردیده؛ در اعتصاب غذا هستند.
زندانیان سیاسی شرکت کننده در این اعتصاب غذای اعتراضی آقایان ابولقاسم فولادوند؛ سعید ماسوری؛ محمد بنازاده امیرخیزی؛ سعید شیرزاد؛ امیر قاضیانی؛ خالد حردانی؛ شاهین ذوقی تبار؛ جعفر اقدامی؛ لقمان مرادی؛ زانیار مرادی؛ مجید اسدی؛ پیام شکیبا و هوشنگ رضایی شرکت دارند. از اسامی سایر زندانیان در اعتصاب؛ اطلاعی در دست نیست.
براساس گزارش منابع مطلع از وضعیت زندانیان؛ روز هشتم مرداد ماه؛ یوسف مردانی رئیس زندان رجایی شهر همراه با گارد ویژه زندان( گارد اعدام) با نقاب سیاه به سالن دوازده حمله کرده و همه وسایل زندانیان را تخریب کردند؛ از جمله کولر و دستگاه تصفیه آب متعلق به زندانیان را شکستند که امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد؛ عکسهای شخصی زندانیان را پاره کردند. عینکهای زندانیان را شکسته و آنها را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند و دست نوشته ها را از بین برده و پولهای نقد زندانیان را دزدیدند.
سپس مأموران و نیروهای گارد ضدشورش زندان بر سر غارت اموال زندانیان با یکدیگر به نزاع پرداختند و کلیه وسایلی را که زندانیان با هزینه شخصی تهیه کرده بودند را با خود بردند.
۱۴ تن از این زندانیان را با دستبند و چشم بند به سلولهای انفرادی منتقل کرده و تا ساعتها در همین وضعیت در انفرادی نگه داشتند.
یک گروه هشت نفره تا روز شانزدهم مرداد در سلول های انفرادی بودند. گروه شش نفره بعدی تا روز چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه به مدت هفده روز در سلولهای انفرادی نگه داشته شدند. قابل ذکر است که این زندانیان در دوازده روز اول از امکان هواخوری برخوردار نبودند.
پنجره های سالن ۱۰ با ورقه های فلزی جوشکاری شده و امکان تنفس وجود ندارد. همه جای سالن پر از دوربین است. حتی در سرویسهای بهداشتی و حمام دوربین وجود داشته و زندانیان بوسیله دوربینها و شنود کنترل می شوند.
داروهای بیماران به آنها داده نشده و زندانیان بیمار مسن دچار مشکلات جسمی جدی هستند.
زندانیان از هیچگونه امکاناتی مثل کولر، یخچال و تلویزیون برخوردار نیستند.زیرا همه وسایلشان یا تخریب شده و یا به غارت برده شده است.
در سالن مطلقا وسایل بهداشتی وجود ندارد. حتی زندانیان صابونی برای نظافت دست خود ندارند. به همین دلیل هنگامی که زندانیان سیاسی به ملاقات خانواده های خود رفته بودند به لحاظ ظاهری در وضعیت بسیار ژولیده و نامرتبی بودند.
وضعیت جسمی اعتصاب کنندگان بسیار خراب است. شاهین ذوقی تبار هنگام دیدار خانواده در سالن ملاقات از شدت ضعف از حال رفته است. رضا اکبری منفرد و ابوالقاسم فولادند که نسبتا مسن تر از دیگر زندانیان هستند؛ برای حداقل تردد نیازمند کمک گرفتن از بقیه زندانیان هستند و یک نفر می بایست زیر بغل آنها را بگیرد تا بتوانند راه بروند.
علاوه بر این آقای رضا شهابی فعال کارگری و عضو هیئت رئیسه سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نیز از روز سه شنبه ۱۷ مرداد ماه پس از بازداشت مجدد و انتقال به سالن ۱۰ زندان رجایی شهر (گوهردشت سابق)؛ در اعتراض به احکام صادره دست به اعتصاب غذا زده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)