کارکنان وزارت امنیت داخلی آمریکا به جزیره مانوس بازگشته‌اند تا از پناهندگان در خصوص اسکان مجدد در ایالات‌متحده مصاحبه انجام دهند.

به گزارش ای بی سی، به پناهندگان در بازداشتگاه استرالیا در جزیره مانوس گفته شده است که مصاحبه پناه‌جویان برای رفتن به آمریکا این هفته ادامه خواهد داشت.
در این جزیره تقریباً ۷۰۰ پناهنده وجود دارد که واجد شرایط برای اسکان مجدد در ایالات‌متحده هستند، پناه‌جویان داخل مرکز گفته‌اند که درمجموع از ۷۰ نفر در دیدارهای قبلی مقامات آمریکایی مصاحبه شده است.
دولت‌های استرالیا و پاپوآ گینه‌نو می‌گویند که این مرکز در پایان ماه اکتبر بسته خواهد شد و پناهندگان اگر توسط ایالات‌متحده پذیرفته نشوند می‌توانند در پاپوآ گینه‌نو پراکنده شوند.
پناهندگان معتقدند این مرکز دیگر جای امنی نیست. اخیراً یک پناهنده ایرانی که در این مرکز زندگی می‌کرد، جان خود را از دست داده است و پناهندگان معتقدند که مرگ او مشکوک است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com