در گذشته در مورد افراد درون‌گرا و برون‌گرا صحبت کردیم که برای خواندن این مقالات کافی است تگ #برونگرایی یا #درونگرایی را در کانال تلگرام ما جستجو کنید.
درادامه قصد داریم تا بعضی از کارهایی که افراد درونگرا و برونگرا متفاوت از یکدیگر انجام می‌دهند را بیان کنیم. اما پیش از آن باید به این نکته اشاره کنیم، همانطور که کارل یونگ، روانپزشک مشهور، نتیجه گرفت، مهم است که به خاطر داشته باشیم که شخصیت اکثر افراد از برخی ویژگی‌های درونگرایی و از برخی ویژگی‌های برونگرایی تشکیل شده است و به عبارت دیگر افراد با مقادیر کم یا بیش، بخش‌هایی از هردوی این ویژگی‌ها را در خود دارند. علاوه بر این یونگ دریافت که تحریک یا هیجان زیاد گاهی اوقات برای افراد درونگرا، مضر است. در این رابطه “سوزان کین” معتقد است این می‌تواند مشکل‌ساز باشد: “ما به قرن بیستم و فرهنگی جدید وارد شده‌ایم که مورخان آن را فرهنگ شخصیت‌ می‌نامند. ما از یک اقتصاد کشاورزی به دنیای کسب و کار بزرگ تکامل یافتیم و ناگهان مردم از شهرهای کوچک به شهرها‌ی بزرگ نقل مکان ‌کردند و به جای اینکه در کنار افرادی که تمام عمر آن‌ها را می‌شناختند، کار کنند، اکنون باید خود را در میان جمعی از افراد غریبه ثابت کنند.”
اگرچه افراد برونگرا اغلب در این محیط‌های جدید رشد می‌کنند، اما درونگراها می‌توانند احساسات منفی بی‌شماری از جمله ترس تا بی‌حوصلگی و خستگی را تجربه کنند. بسیاری از این احساسات به ایجاد کمبود انرژی ختم می‌شوند، اما همانطور که سوفیا دمینگ در کتابش “راه درونگراها: داشتن یک زندگی آرام در یک جهان پرسروصدا” استدلال می‌کند، قطعا برای افراد درونگرا ممکن است تا بر این مشکلات و احساسات غلبه کنند.
جنیفر ب. کانویلر در کتاب خود “تأثیر آرام: راهنمای فرد درونگرا برای ایجاد تفاوت” نشان می‌دهد که حداقل نیمی از مردمی که از راه سخنرانی کسب درآمد می‌کنند به ذات افرادی درونگرا هستند. اگر درونگراها می‌توانند سخنرانان حرفه‌ای و موفق باشند در واقع هیچ‌گونه عذر و بهانه‌ای برای دیگر افراد سالم و توانا (به طور کل) وجود ندارد.
به نظر می‌رسد افراد درونگرا ذاتا زمانی که جهان اطراف آن‌ها ساکت و آرام است، رشد می‌کنند: حرفه‌هایی مانند نوشتن، رشته‌های علوم و فناوری اطلاعات نزدیک به چنین قالب‌هایی هستند. با این حال، همانطور که قبلا ذکر شد، درونگراها می توانند تقریبا در هر حرفه‌ای موفق شوند. تنها کافی است تا جایگاه خود را پیدا کنند و در آن احساس راحتی کنند.
بعضی از کارهایی که افراد درونگرا و برونگرا متفاوت از یکدیگر انجام می‌دهند به شرح زیر است:
• آن‌ها در شلوغی، خود را عقب می‌کشند.
• گپ‌های کوچک باعث استرس در آن‌ها می‌شود. درحالی‌که گفتگوهای عمیق، به آن‌ها احساس زنده بودن می‌دهد.
• آن‌ها در صحنه‌ موفق هستند اما در گپ‌های بعد از آن (بحث در مورد مسائل بی‌اهمیت) خیر.
• به آسانی حواسشان پرت می‌شود اما به ندرت احساس بی‌حوصلگی می‌کنند.
• آن‌ها به طور طبیعی به کارهای خلاقانه، تفصیلی و انفرادی کشیده می‌شوند.
• وقتی توسط افراد احاطه می‌شوند خود را نزدیک به در خروجی قرار می‌دهند.
• قبل از صحبت کردن، خوب فکر می‌کنند.
• برخلاف افراد برونگرا آن‌ها بر خلق و خوی محیطشان تأثیر نمی‌گذارند.
• تلفنی صحبت کردن برای آن‌ها دشوار است.
• زمانیکه وقت خود را به تنهایی می‌گذارند، به معنای واقعی کلمه خاموش می‌شوند.

راه‌های ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)