روژی کورد: بنا به گزارش رسیده به مرکز روژی کورد، روز جمعه ۲۰ مردادماه ۱۳۹۶ شمسی، سپاه تروریستی پاسداران جمهوری اسلامی ایران، برای دومین بار طی دو روز گذشته، نقاط فراوانی از مناطق مرزی اقلیم کوردستان را توپ باران کردند.

سپاه تروریستی پاسداران، شب پنج شنبه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۶ شمسی نیز مناطق مرزی حاجی عمران را توپ باران کرده بود.

کوهستانهای اطراف حاجی عمران و بویژه روستای “گوندژور”، هدف این توپ باران حدود یک ساعته جمهوری اسلامی قرار گرفته اند.

ارتفاعات کوهستانی هلگورد و حاجی عمران از جمله نقاطی هستند که طی روز جمعه از سوی سپاه توپ باران شده اند.

جمهوری اسلامی به بهانه وجود احزاب کوردی و پیشمرگان این احزاب، اقدام به توپ باران مناطق مرزی اقلیم کوردستان می نماید اما عمدتا شهروندان اقلیم کوردستان و دامداران ساکن در این مناطق و دامها و مراتع آنها، دچار خسارت جانی و مالی می شوند.

نا بر گزارش رسیده به روژی کورد از منابع مطلع، توپهای ایران به هیچکدام از پیشمرگان و مقرات آنها اصابت نکرده است و خساراتی متوجه آنها نشده است.

این توپ باران سپاه به مرزهای اقلیم کوردستان پس از درگیریهای اخیر بین پیشمرگان شار و پیشمرگان حزب دمکرات کوردستان ایران و نیروهای سپاه تروریستی پاسداران، بوقوع پیوسته است.

طی این حملات؛ بنا بر گزارشهایی که تاکنون از سوی روژی کورد تایید نشده اند، ۱۴ تن از نیروهای سپاه زخمی و ۵ تن نیز کشته شده اند.

میزان جراحت ۳ تن از نیروهای سپاه تروریستی پاسداران بحدی زیاد بوده است که به بیمارستانهای ارومیه منتقل شده اند.

در این درگیریهی، دو پیشمرگ حدکا به نامهای هیمن مولان نزاد و یعقوب مرادی نیز شهید شده اند.

پاسدار محمد محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، ۱۴ تیرماه ۱۳۹۶ شمسی در گفتگو با خبرگزاری فارس، گفته است: “بر این راهبرد خود پافشاری می‌کنیم و این حق را بر خود قائلیم که ضد انقلاب، اشرار و تروریست‌هایی که در حال آموزش، برنامه ریزی و طراحی برای ناامن کردن مناطق مرزی ما باشند را در هر نقطه‌ای مورد هدف قرار دهیم.”

گفته های پاکپور و تاکید بر ادامه توپ باران مناطق مرزی اقلیم کوردستان در حالیست که ۱۳ تیرماه ۱۳۰۶ شمسی، حکومت اقلیم کوردستان، کنسول ایران در اربیل را احضار و اعتراضات حکومت اقلیم به جمهوی اسلامی را به وی گوشزد نموده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه تروریستی پاسداران همچنین اظهار داشته است: “۲ روز پیش نیز که این موضوع گلوله‌باران شمال عراق صورت گرفت، همان مناطقی بود که یک تیم تروریستی از آنجا وارد مرزهای ما شده بود و عناصر تروریستی دیگری نیز برای نا امن کردن مرزهای ما در حال تدارک بودند.”

سخنان پاکپور در رابطه با وجود گروههای مخالف جمهوری اسلامی که وی از آنها به عنوان تروریست نام می برد در حالی صورت می گیرد که بر طبق گزارشات مستند منتشر شده، هیچ کدام از احزاب کورد کوردستان ایران در این بمباران و توپ بارانها، هدف قرار نگرفته و تمامی خسارتها و زیانها متوجه مردمان مرزنشین این مناطق قرار گرفته است.

طی این توپ باران، یک زن به شدت مجروح شده است و زیانهای مادی فراوانی متوجه مرزنشینان و دامداران ساکن در این مناطق شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)