روژی کورد: فرانسه از آنجمله از کشورهای اروپایی است که بیشترین آمار مهاجرین عرب را در خود جای داده است. از اینرو این کشور تاکنون چندین بار قربانی حملات تروریستی اسلامگرایان قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری آلمان یک خودرو گروهی از سربازان واحد ضدترور فرانسه را در حومه پاریس در بامداد چهارشنبه ۱۸ مردادماه ۱۳۹۶ شمسی، زیر گرفت.

بنا به آخرین خبرهای رسیده دو سرباز به شدت مصدوم شده و ۴ سرباز دیگر با جراحت‌های سطحی به بیمارستان منتقل شده‌اند.

سخنگوی پلیس فرانسه به خبرگزاری آلمان گفته است که راننده خودرو پس از این حادثه متواری شده است. شهردار منطقه لوالوپره اعلام کرد که زیرگرفتن سربازان یک تصادف نبوده و راننده به عمد قصد آسیب رساندن به سربازان را داشته است.

با وجود اینکه پلیس فرانسه تاکنون درباره تروریستی بودن یا نبودن این حمله سکوت کرده است، اما نحوه حمله حاکی از تروریستی بودن این حمله و انجام آن از سوی اسلامگرایان می باشد.

نیروهای نظامی و انتظامی فرانسه تا کنون بارها هدف حملات تروریستی قرار گرفته‌اند. در آوریل ۲۰۱۷ یک مامور پلیس در خیابان شانزه لیزه پاریس به ضرب گلوله کشته شد.

حدود ۱۱ هزار سرباز فرانسوی در کنار ماموران پلیس و ژاندارمری مسئول تامین امنیت این کشور را بر عهده دارند. گفته می‌شود که سربازان ارتش مسئول حفاظت از ۸۰۰ ساختمان و نقاط مهم در فرانسه هستند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)