روژی کورد: دستگیری و بازداشتها در ایران به بهانه های مختلف ادامه دارد. دستگیری به بهانه داعش، دستگیریهای سیاسی، دستگیری فعالان مدنی، دستگیری نوکیشان و بهائیان و طی دو سال گذشته، دستگیری وسیع جوانان به بهانه برگزاری پارتی های شبانه و فعالیتهای مدلینگ در شبکه های مجازی شروع شده است.

این دستگیری و بازداشتها با چشم پوشی جامعه جهانی از یک سو و سفرهای خالی از معنا و شعور سیاسی اشخاصی همچون فدریکا موگرینی به ایران همراه بوده است.

طی یک بیش سال گذشته و در پی دستور آیت‌الله علی خامنه‌ای مبنی بر برخورد با «آسیب‌های اجتماعی» دوباره افزایش یافته است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از پلمب سه «مرکز برگزاری میهمانی‌های شبانه» و دستگیری ۱۸ نفر از اعضای آن در حاشیه شهر کرمان خبر داد.

دادخدا سالاری در این خصوص افزود: «طی چند روز اخیر با جمع آوری اطلاعات دقیق توسط نیروهای انتظامی و انجام عملیات های پلیسی، سه خانه باغ که مرکز پارتی های شبانه بود را شناسایی، کشف و پلمب کردند.»

وی ادامه داد: «برپاکنندگان اصلی و صاحبان این اماکن نیز تحت تعقیب قرار گرفتند که در مجموع ۱۸ نفر از عوامل این مجالس نیز بازداشت شدند.»

سالاری برگزاری میهمانی‌های شبانه را نشانه «شکسته شدن مرزها توسط دشمن و ورود به قلمرو جامعه و خانه‌ها» دانست و عنوان کرد: «بخشی از این حمله در قالب بر پایی مجالس لهو و لعب و ارتکاب افعال حرام از قبیل اختلاط و ارتباطات نامشروع صرف مشروبات الکلی ،قمار بازی در این مجالس تحت عنوان پارتی های شبانه است.»

اخباری دیگری در این زمینه:

بازداشت بیش از صد زن و مرد در مهمانی شبانه دستگیر شدند

۴۵ مرد و زن در یک مهمانی مختلط در قم بازداشت شدند

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)