روژی کورد: گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است، از آزادی شهر السخنه در استان حمص از چنگ نیروهای گروه “دولت اسلامی” (داعش) خبر داده است.

السخنه، واقع در ۷۰ کیلومتری شمالی پالمیرا، روز شنبه ۱۴ مردادماه ۱۳۹۶ شمسی، بازپس گرفته شده است که گفته می شود اکنون در کنترل نیروهای سوری وابستهبه بشار اسد قرار گرفته است.

این شهر آخرین منطقه تحت شهر حمص بود که در کنترل داعش قرار داشت.

بنا بر گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه، السخنه به کنترل نیروهای تحت فرمان بشار اسد درآمده است. با اینوجود دولت سوریه تا کنون این خبر را به صورت رسمی تأیید نکرده است اما خبرگزاری دولتی سانا گزارش داده که نیروهای دولتی شهر السخنه را از سه جهت محاصره کرده‌اند.

بازپس‌گیری این شهر برای نیروهای دولتی پیروزی مهمی در مسیر رسیدن به استان دیرالزور است. مناطق وسیعی از این استان غنی از نفت که در شرق سوریه واقع شده هنوز در دست نیروهای داعش قرار دارد. تنها قسمتی از شهر دیرالزور که مرکز این استان است به کنترل نیروهای دولتی در آمده است.

از سوی دیگر، پیشروی نیروهای سوریه دمکراتیک تحت حمایت نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا که عمدتا از جنگجویان کورد تشکیل شده است نیز در شهر رقه، موسوم به پایتخت داعش، ادامه دارد.

شکست داعش پس از بازپس گیری موصل از این گروه تروریستی، به صورت پی در پی ادامه دارد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)