مراسم بزرگداشت زنده‌یاد وحید نصیریان، هنرمند نقاش، کارگردان و فیلم‌ساز روز یکشنبه ششم آگوست در شهر هامبورگ آلمان از ساعت دوازده ظهر آغاز خواهد شد.
موسیقی و مراسم شعر خوانی و نمایش بخشی از فیلم‌های کوتاه و اکران فیلم سینمایی قلب سیمرغ برای اولین بار جزو برنامه‌ها خواهد بود.

آدرس:

Rahlstedter .Str 61 .22149 Hamburg

زمان و مکان سلسله مراسم‌های مشابه دیگر در شهرهای استکهلم، اسلو، هلسینکی، پاریس، کلن، برلین و آمستردام با اکران آثار او متعاقبا اعلام خواهد شد.

آزادسازی آرمان سیمرغ رهایی وی از سانسور حاکمان و نجات سایر سیمرغ‌های هنرمند در بند در سرزمینمان؛ هدف اصلی این همایش‌ها خواهد بود.
با اعلام همکاری و یاری بخشی از دوستان ویاران و رفقای هنرمند کمیته‌ای به همین نام ایجاد گشته است تا نام و خاطره وی را جاودانه‌تر کنیم.اصلی‌ترین خواست فوری همه این یاران و خانواده وی برچیده شدن ممنوعیت نمایش آثار وحید نصیریان و اکران عمومی همه آنها در سرزمینمان است. ارسال تمامی آثار نمایشی وی به تمامی رسانه‌ها و سینماهای جهان برای اکران عمومی هدف بعدی‌مان خواهد بود.
وحید نصیریان یکی از نابغه‌های تاریخ سینمای انیمیشن و جامعه هنری سرزمینمان در سن ۴۶ سالگی در مرداد ماه بر اثر ایست قلبی از میانمان رفت. در حقیقت دق مرگ داده شد. وی خالق ده‌ها اثر سینمایی انیمیشن و خالق اولین فیلم بلند سینمایی انیمیشن بنام قلب سیمرغ بود. نقاش مجسمه‌ساز انیمیشن ساز و نویسنده و کارگردان هنری بود.
«سه قطره خون» برداشتی آزاد از اثر صادق هدایت، «بت ابدی»، «ضد نور»، «حفره»، «جای دیگر» زندگی حافظ و ده‌ها انیمیشن کوتاه و بلند دیگر همچنین نویسندگی و کارگردانی انیمیشن بلند سینمایی «قلب سیمرغ» از جمله آفریده‌های وی در تاریخ سینمای سرزمینمان ثبت گشته بود.

تماس:

barish.nasiriyan@gmail.com

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)