روژی کورد: منابع یمنی روز دوشنبه ۹ مردادماه اعلام کردند که یکی از رهبران برجسته القاعده در یمن خود را تسلیم نیروهای امنیتی یمن کرده است.

بر اساس خبر این منابع، یمنی خالد عبدالنبی، یکی از رهبران برجسته «انصار الشریعه» که در واقع شاخه القاعده در جزیره عرب به شمار میرود، خود را به صورت داوطلبانه تسلیم نیروهای امنیتی دولت قانونی یمن در منطقه یافع در استان لحج کرده است.

به گزارش العربیه به نقل از رسانه‌های یمنی، جلال الربیعی، فرمانده نیروهای ویژه دولت قانونی یمن، در منطقه یافع در جنوب این کشور اعلام کرد که خالد عبدالنبی، ملقب به «ابو بصیر الیزیدی» فرمانده برجسته القاعده در یمن شامگاه شنبه خود را تسلیم این نیروها کرده است.

فرمانده نیروهای ویژه یمن، گفت:« نیروهایی که در این منطقه مستقر هستند خالد عبدالنبی را تحویل طرف‌های ذیربط خواهند داد تا اقدامات لازم را درباره او اتخاذ کنند.»

الربیعی از بقیه فرماندهان القاعده نیز خواست خود را تسلیم نیروهای امنیتی دولت قانونی یمن بکنند. خالد عبدالنبی از مهم‌ترین و خطرناکترین فرماندهان شبکه القاعده در جزیره العرب به شمار می رود.

«ابوبصیر الیزیدی» پیشتر جز جهادگران علیه شوروی در افغانستان بوده و از یاران نزدیک اسامه بن لادن رهبر سابق القاعده به شمار می رود. او همچنین در سالهای ۲۰۱۱ و۲۰۱۲، اداره شهر «جعار» را در دست داشت.

گفتنی است که این رهبر برجسته شبکه القاعده یکی از افرادی است که از سوی سازمان اطلاعات آمریکا «سیا» تحت تعقیب است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)