روژی کورد: کودک آزاری در ایران هر روز بعد ضدانسانی تری به خود میگیرد.

تجاوز و قتل آتنا، قتل یک دختر هشت ساله در خودروی به سرقت رفته پدرش و اکنون، به کما رفتن دختر خردسال دیگری بر اثر کودک آزاری، مواردی است که طی تنها یک ماه اخیر در ایران منتشر شده است. صدها مورد دیگر، هیچگاه رسانه ای نشده و نخواهند شد.

معاون اجتماعی بهزیستی استان مرکزی گفت: صبح امروز گزارش یک مورد کودک آزاری که منجر به ضربه مغزی و به کما رفتن دختربچه شش ساله در ساوه شده، به بهزیستی استان مرکزی ارجاع شد.

عبدالکریم یادگاری اظهار داشت: صبح روز شنبه یک کودک شش ساله که به دلیل ضربه مغزی آسیب دیده بود به بیمارستان مدرس ساوه انتقال داده شد.

معاون اجتماعی بهزیستی استان مرکزی افزود: برمبنای اطلاعات ارائه شده از سوی اورژانس اجتماعی بهزیستی ساوه، این مساله حادثه نبوده و به سبب آزار کودک رخ داده و این دختربچه هم اکنون در بیمارستان مدرس در بخش مراقبت های ویژه بستری است.

وی گفته است: “مشخص نیست این کودک به چه صورت دچار ضربه مغزی شده اما بررسی نشانگر آن است که این کودک با مادر خود زندگی می کند و پدر و مادر وی متارکه کرده اند”

آتنا اصلانی نیز کودک ۷ ساله اهل پارس آباد حدود سه هفته قبل برای دیدن پدرش از خانه خارج شد و به خانه باز نگشت تا اینکه دو روز گذشته پلیس جسد او را در خانه مظنونی که بازداشت شده بود، پیدا شد. متهم که از ۵ روز بعد از دزدیده شدن آتنا مورد بازجویی قرار داشت، جسد دختربچه را به طور ماهرانه ای در پارکینگ خانه خود جاسازی کرده بود.

طی چند روز گذشته نیز کشف جسد بنیتا، کودک هشت ماهه در پاکدشت علاوه بر بازتاب بین کاربران شبکه های اجتماعی، واکنش شخصیت های مختلف سیاسی و هنری ایران را نیز برانگیخت.

خودروی پدر بنیتا که این کودک هشت ماهه نیز درون آن بوده است پنجشنبه هفته گذشته در منطقه مشیریه تهران ربوده شده بود.

پزشکی قانونی ایران قرار است تا دو هفته دیگر علت مرگ بنیتا را اعلام کند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)