سازمان حقوق بشر ایران، ۵ مرداد ماه ۱۳۹۶: دو زندانی که هفته گذشته در زندان مرکزی خرم آباد به سلول انفرادی منتقل شده بودند با توقف اجرای حکم به سلول‌های خود بازگشتند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز پنج‌شنبه ۲۹ تیر ماه در زندان مرکزی خرم آباد دو زندانی به سلول انفرادی منتقل شده بودند تا حکم اعدام در مورد ایشان اجرا شود. این دو زندانی «ایرج قبادی» فرزند رشید اهل کوهدشت و همجرم وی «کاووس ملکی» فرزند محمد اهل الیگودرز نام داشتند.

خانواده این دو زندانی در طول این مدت تماس‌های مرتبی با نهادهای حقوق بشری داشتند و همچنین در مقابل زندان مرکزی خرم آباد و سپس کاخ دادگستری در تهران دست به تجمع زده و خواستار توقف حکم اعدام ایشان بودند.

طبق آخرین اخبار بعد از ظهر چهارشنبه ۴ مرداد ماه حکم توقف اجرای حکم این دو زندانی به زندان ابلاغ شد و ایشان به بندهای خود بازگشتند.

پیش‌تر یکی از بستگان این زندانیان به سازمان حقوق بشر ایران گفته بود: «ایرج قبادی برادر شهید بوده و پیش از این بازداشت سابقه کیفری نداشته است، هردو کشاورزانی بودند که به علت خشکسالی چند سالی بود بیکار شده بودند»، «هر دو نفر در یک پرونده مشترک به اتهام حمل و نگهداری ۱۹ کیلو گرم هروئین به اعدام محکوم شده‌اند.»

گفتنی است، اعدام زندانیان با اتهامات مربوط به مواد مخدر در حالی همچنان جریان دارد که کلیات طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر در مجلس شورای اسلامی به تایید رسیده و قرار است پس از تعطیلات دوهفته‌ای مجلس دوباره در صحن علنی به رای گذاشته شود. در صورت تایید نهایی این طرح، بسیاری از زندانیانی که به اعدام محکوم شده‌اند به زندان محکوم خواهند شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com