تصویر: «این هم‌جنس‌بازها فاشیست‌ها را می‌کشند»

گروهی از داوطلبان بین‌المللی که در شمال سوریه همراه با نیروهای کورد علیه داعش می‌جنگند، نخستین یگان نظامی ال‌جی‌بی‌تی را تشکیل دادند.

این گروه که ارتش قیام و آزادسازی کوییر [۱] نام دارد عزمشان را برای مبارزه با دولت اسلامی در سوریه جزم کرده‌اند. نیروهای بین‌المللی چریکی خلق انقلابی [۲] که یک جنبش آنارشیستی است دیروز دوشنبه تشکیل رسمی این گروه را اعلام کرد.

این جنبش واحدی از گردان بین‌المللی آزادی است که خود مجموعه‌ای است از جنگجویان خارجی که برای مبارزه با داعش به شمال سوریه آمده و به یگان‌های مدافع خلق کورد پیوسته‌اند.

بیانیه‌ای در توئیتر منتشر کردند می‌گوید که این گروه «به دنبال نابودی دوقطبی جنسیتی و پیشبرد انقلاب زنان و در ابعاد گسترده‌تر انقلاب جنسیتی و جنسی است.»

به دلایل امنیتی اعلام نشده است که چه تعداد عضو این واحد هستند و چه تعداد از خود کامیونیتی ال‌جی‌بی‌تی می‌باشند.

به گفته هوال روژهلات سخنگوی این گروه «بسیاری از رفقای ما از درون جامعه ال‌جی‌بی‌تی*کیوآی+ هستند. ما در حال حاضر در رقه مشغول نبرد هستیم.»

«ارتش قیام و آزادسازی کوییر» با اسم مخفف «تکیلا» در حالی تشکیل می‌شود که «اعضای آن در وحشت شاهد بوده‌اند که نیروهای فاشیست افراطی در سرتاسر جهان به کامیونیتی کوییر حمله کرده و تعداد بی‌شماری از آنان را با انگ بیمار، منحرف و غیرطبیعی به قتل رسانده‌اند.»

در ادامه این بیانه آمده است: «تصویر پرتاب همجنسگرایان از بالای ساختمان‌ها و یا سنگسار شدن آن‌ها توسط داعش چیزی نبود که بتوانیم منفعلانه تماشا کنیم.»

این بیانیه با این جمله به پایان می‌رسد: «تو هم در جواب شلیک کن! این هم‌جنس‌بازها فاشیست‌ها را می‌کشند!»

نماد این گروه یک کلاشینکف سیاه بر روی زمینه صورتی است.

در حال حاضر نمی‌دانیم که عمق حضور و تاثیر نیروهای ال‌جی‌بی‌تی در نبرد رقه تا کجاست، اما اگر این گردان جدید بتواند به ضربه نهایی به خلافت اسلامی داعش کمک کند، یکی از شیرین‌ترین پیروزی‌ها برای اعضای کامیتونیتی ال‌ج‌بی‌تی بر علیه یکی از دشمنان درجه یک خود خواهد بود. که در این صورت روژهلات گفته است که این واحد «پرچم تکیلا، پرچم نیروهای بین‌المللی چریکی خلق انقلابی و پرچم رنگین‌کمان» را در جای پرچم داعش نصب خواهند کرد.

[۱] The Queer Insurrection and Liberation Army (TQILA)
[۲] The International Revolutionary People’s Guerrilla Forces (IRPGF)

ترجمه و تلخیص شش رنگ – نیوزویک
لینک تصویر:
(https://twitter.com/IRPGF/status/889445690656608256/photo/1)

با #شش‌رنگ در شبکه‌های اجتماعی همراه شوید:
🏳️‍🌈 https://t.me/Iran6Rang
🏳️‍🌈 https://www.facebook.com/6rang.Iran
🏳️‍🌈 https://www.instagram.com/6rangiran
🏳️‍🌈 https://www.youtube.com/user/6rangIran
🏳️‍🌈 https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/6rang-org

#TQILA #IRPGF #LGBT #YPG
#ال‌جی‌بی‌تی #کوییر #همجنسگرایان #داعش #سوریه #آزادی #نبرد #شش_رنگ #همجنسگرا #همجنسباز

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com