روژی کورد: روز دوشنبه ۲۶ تیرماه ۱۳۹۶ شمسی، دو ایرانی در امریکا به هک یک شرکت نرم‌افزاری و سرقت نرم‌افزاری برای انجام تحلیل‌های آیرودینامیکی و طراحی گلوله و توپ‌های توپخانه قابل هدایت با جی‌پی‌اس متهم شده اند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که دو ایرانی، روز دوشنبه، متهم شدند که با هک کردن رایانه یک پیمانکار وزارت دفاع، نرم افزاری مهم برای طراحی گلوله و کلاهک‌ها را سرقت کرده اند.

حکم بازداشت این دو نفر صادر شده است و پلیس در جست‌وجوی آنهاست اما گمان می‌رود این دو فرد در ایران هستند.

محمد سعید آجیلی، ۳۵ ساله و محمدرضا رضاخواه، ۳۹ ساله، کامپیوترهای یک شرکت را برای سرقت نرم‌افزار آن برای فروش به دانشگاه‌ها، ارتش و دولت ایران هک کرده‌اند.

این دو فرد و نفر سومی که در سال ۲۰۱۳ بازداشت شده بود و در دولت اوباما مورد عفو قرار گرفته بود، در سرقت نرم‌افزارها با هم همکاری داشتند.

نفر سوم این گروه، نیما گلستانه ۳۰ ساله است که در سال ۲۰۱۳ توسط ترکیه به آمریکا مسترد شد.
او در دسامبر ۲۰۱۵ به اتهام هک کامیپوترها و سیستم‌ها متهم شناخته شد اما یک ماه بعد با زندانیان آمریکایی در تهران معاوضه شد.

آنها نرم‌افزار مذکور را از شرکت «Arrow Tech» در سال ۲۰۱۲ سرقت کردند و برای این کار سیستم‌های کامپیوتری را هک کردند و سپس نرم افزارها را به ایران فروختند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com