Majaraye Nimroz.jpg

 

از همان دوران دبستان این یک حس قوی در من بود ، منظورم نوشتن است . حس نوشتن برای من ابتدا سوژه ای برای انتخاب نداشت و با ناخنک زدن از شاعران نامی ایران در کتاب دبستان شروع شده بود جهت تلکه کردن ننه مان . ولی حس عجیبی بود و بعدها فهمیدم این حس غریزی ربطی به سوژه های انتخابی ندارد . فقط در ابتدای راه سوژه ها را من انتخاب میکردم و بعدها سوژه ها مرا انتخاب میکردند . انتخاب و سلیقه های متفاوت در زمین سیاست و هنر و عواطف شخصی….همه و همه بخشی از طبیعت انسان است . خلیج فارس یا خیلج خوکها یا خلیج عربی یا خلیج کوستاریکا…در عناوین مختلف کیفیتی نیست ، وقتی تمام حیات و زندگی بشر تحت شعاع لایه اوزون و خرابی محیط زیست در حالت تنگی نفس دست و پا میزند .

جولیانی از طرف کاخ سفید عنوان داشت : تغییر حکومت در ایران راهکار نظامی ندارد . این موضوع فقط با یک شورش داخلی محقق می‌شود و تنها کاری که آمریکا می‌تواند انجام دهد، اعمال تحریم های اقتصادی بیشتر علیه ایران است تا نارضایتی مردم بیشتر شود. تغییر حکومت در ایران نیازمند اقدامی از داخل این کشور است. دولت ها چگونه در شوروی سابق، لهستان و یا جمهوری چک تغییر کردند ؟ هیچکدام به کمک ارتش محقق نشد. این مردم بودند که در نهایت قیام کردند و قدرت هیچ ارتشی نمی‌توانست با آنها برابری کند.

آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با عوامل «ماجرای نیمروز»، نظر خود درباره این فیلم را بیان کرد : «این فیلم «ماجرای نیمروز» بسیار خوب بود. همه اجزاء فیلم عالی بود، کارگردانی عالی بود. بازی‌ها عالی، قصه عالی بود. فیلم خوش ساخت بود.» اینطوری باید تاریخ را نوشت یعنی طوری که من خوشم بیاد…

خامنه‌ای همچنین با اشاره به سکانس‌های پایانی فیلم درباره محاصره خانه تیمی موسی خیابانی، از اعضای ارشد سازمان مجاهدین در آن سال‌ها گفته: «آن روزی که این قضیه (محاصره منزل موسی خیابانی) اتفاق افتاد من محضر امام بودم. بچه‌ها آمدند و گفتند که قضیه تمام شده. آمدند که به امام گزارش بدهند. با دیدن فیلم شیرینی آن روز تکرار شد».

علاوه بر این، امام خامنه ای به دست‌اندرکاران «ماجرای نیمروز» توصیه کرد تا فیلمی هم درباره اسدالله لاجوردی ساخته شود «انشاالله یک کاری هم برای آقای لاجوردی بکنید. ایشان از آن شخصیت‌هایی است که شایسته است برایشان کار انجام بشود. در این فیلم اسمش بود اما لاجوردی کسی است که از قبل از انقلاب ما به او می‌گفتیم “مرد پولادین”

خامنه ای در مورد سفارش ساخت فیلمی از اسدالله لاجوردی گفته که امام اگر مگس را هم نمیکشت و فقط از پنجره بیرون میکرد لاجوردی حتی مگس را هم بیرون نمیکرد و با مگسها زندگی مسالمت آمیزی داشت . عزیزان هنگام ساختن فیلم لاجوردی حتما این بخش زندگی مگسی خوب نمایش داده شود . همان شبی که من متولد شدم و با شعار یاعلی زدم بیرون….لاجوردی با شعار یا ضامن آهو از شکم ننه ش زد بیرون و علیرضا نوری زاده هم با شعار دلار طیب و طاهر آمد…کلا همه ما عزیزان از نزدیکان خاص خدا هستیم ، ببین خدا دیگه چه موجودیه ، که مشتی جلاد عزیزش هستند ….

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)