سازمان حقوق بشر ایران، ۲۶ تیر ماه ۱۳۹۶: اعدام‌ها چند روز پیش در زندان مرکزی ارومیه (دریا) از دو نفر به پنج نفر افزایش یافت. هر پنج نفر با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند.

بنا به گزارش ماف نیوز، سه زندانی که همگی از اهالی شهرستان ارومیه بودند، روز جمعه ۲۳ تیر ماه با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان مرکزی ارومیه اعدام‌ شده‌اند.

هویت این سه تن «پرویز تمری‌پور»، «فرامرز اصغرزاده» و «رامین هناره» اعلان شده است.
سازمان حقوق بشر ایران پیش‌تر از اعدام دو زندانی به نام‌های «ماشاالله صیادنوین» و «محمدرضا صادقی» در روز شنبه ۲۴ تیر ماه خبر داده بود. این گزارش تاکید می‌کند این پنج زندانی در یک روز اعدام شده‌اند.

این ۵ تن، به همراه زندانی دیگری به نام «توحید امینی» به سلول انفرادی منتقل شده بودند اما حکم اعدام توحید امینی تاکنون اجرا نشده است.

اعدام زندانیان با اتهامات مربوط به مواد مخدر در حالی جریان دارد که کلیات طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر در مجلس شورای اسلامی به تایید رسیده و در صورت تایید نهایی این طرح، بسیاری از زندانیانی که به اعدام محکوم شده‌اند به زندان محکوم خواهند شد.

گفتنی است، هیچ یک از اعدام‌های فوق تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com