صبح روز جاری، دست‌کم سه زندانی در زندان مرکزی اصفهان، جهت اجرای حکم اعدام، به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۴ تیرماه، دست‌کم سه زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی منتقل شدند، دو تن از آنان با اتهامات مرتبط با مواد مخدر و یک تن نیز با اتهام «سرقت مسلحانه» به اعدام محکوم شده‌اند.

سازمان حقوق بشر ایران در این خصوص گزارش کرد؛ دو تن از این زندانیان از بند ۴ این زندان که به زندانیان زیر حکم اعدام مواد مخدر اختصاص دارد به سلول انفرادی منتقل شده‌اند. اسامی این دو زندانی «سعید دیاگر» و «مرتضی برقمی» احراز شده که به ترتیب با اتهام ۸۰۰ گرم هروئین و دو و نیم کیلوگرم هروئین به اعدام محکوم شده‌اند.

به گفته یک منبع مطلع، هیچ کدام از این دو زندانی سابقه کیفری نداشته‌اند.

مادر «سعید دیاگر» یکی از خانواده‌هایی بود که برای لغو مجازات اعدام مواد مخدر تلاش‌های بسیاری کرد و تجمعات زیادی را در مقابل مجلس شورای اسلامی سازماندهی کرده بود.

اعدام این زندانیان در حالی اتفاق می‌افتد که تنها سه روز دیگر قرار است طرح اصلاح مجازات اعدام برای مجرمان مواد مخدر در صحن علنی مجلس مطرح شود.

همچنین دستکم یک زندانی دیگر در این زندان به سلول انفرادی منتقل شده که با اتهام محاربه از طریق سرقت مسلحانه به اعدام محکوم شده است. نام وی تا لحظه تنظیم این خبر مشخص نشده است.

به گفته یک منبع مطلع: «یک زندانی دیگر هم از بندهای دیگر برای اعدام صدا زدند که وی با چاقو خود را زخمی کرد و به بیمارستان منتقل شده است.»

گفتنی است، برخی زندانیان برای ایجاد وقفه در اجرای حکم اعدام هنگام انتقال به انفرادی اقدام به خود زنی می‌کنند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)