روژی کورد: بنا بر گزارش خبرگزاری تسنیم، صبح روز شنبه، ۲۴ تیرماه ۱۳۹۶ شمسی یک مرد حدوداً ۴۰ ساله در ایستگاه متروی شهرری تهران با سلاح سرد به یک روحانی و سه نفر دیگر حمله‌ کرده است که با تیراندازی نیروی انتظامی به سمت فرد ضارب، وی نیز مجروح شده و در راه بیمارستان جان سپرده است.

بر اساس گزارش شاهدان عینی، درگیری و تیراندازی در مترو شهرری سبب بر هم زدن اوضاع مترو شد.

برخی منابع خبری شمار مجروحان را بین ۴ تا ۱۵ نفر اعلام کرده‌اند. گفته شده یک پلیس هم در میان زخمی‌شدگان است.

هادی تمهیدی، معاون فرماندار شهرری، در خصوص جزئیات حادثه روز شنبه ۲۴ تیر گفته است: «امروز در اثر درگیری لفظی یک شهروند عادی با یک روحانی که روحانی ظاهراً داشته امر به معروف می‌کرده، فرد عادی با چاقو روحانی محترم را مورد حمله قرار می‌دهد.»

وی افزود: «پس از ورود نیروی انتظامی به این حادثه، ضارب مقاومت می‌کند و نهایتاً توسط ناجا مورد هدف قرار می‌گیرد و غائله با تیراندازی خاتمه پیدا می‌کند.»

معاون فرماندار در ادامه اظهار داشت که «ظاهراً در این حادثه، ضارب فوت کرده و سه نفر دیگر مجروح شده‌اند که مجروحان به بیمارستان منتقل شده و در حال مداو می‌باشند.»

هدایت‌الله جمالی‌پور، رئیس شورای تأمین شهرستان ری، نیز در این باره توضیح داد که یک روحانی، صبح امروز یک تذکر امر به معروف به یک فرد میان سال نابهنجار می‌دهد که این تذکر سبب برافروختن وی شده و ضارب، با تیغ موکت‌بری به روحانی و یکی از افرادی که در حمایت روحانی آمر به معروف وارد صحنه شده بود، حمله کرده و این دو نفر را زخمی می‌کند.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com