روژی کورد: امروز پنج شنبه ۲۲ تیرماه است، روزی که مصادف است با سالروز ترور دکتر عبدالرحن قاسملو، دبیر کل پیشین حزب دمکرات کوردستان ایران و یارانش از سوی دیپلمات- تروریستهای جمهوری اسلامی در وین اتریش.

ساوش پیروتی، شهروند کورد اهل شهرستان بوکان که اینک در کشور کرواسی تقاضای پناهنگی کرده است، طی اقدامی که شخصا طرح آنرا ریخته است، جهت ابراز اعتراض خویش به ترور رهبرش در یک کشور اروپایی، به جلوی سفارت ایران در کشور کرواسی رفته و اقدام به پخش تراکت و تصاویری از صحنه ترور دکتر عبدالرحمن قاسملو نموده است، اقدامی که از سوی پلیس جلوی انجام کامل آن گرفته شده است.

بنا بر گزارش یک منبع مطلع، ساعتی پس از بازگشت سیاوش به منزلش، پلیس کرواسی وی را بازداشت می نماید.

سیاوش در زمان انتشار این خبر در بازداشت پلیس کرواسی بسر می برد.

این منبع مطلع به روژی کورد گزارش داد: “سیاوش از سوی پلیس کرواسی و بر طبق شکایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور بازداشت شده است”.

پلیس کرواسی به سیاوش گفته است که در وی از سوی سفارت جمهوری اسلامی به اقدام تروریستی علیه سفارت ایران در این کشور متهم شده است.

سفارت جمهوری اسلامی ادعا نموده است که در ترکتهای منتشره از سوی سیاوش پیروتی، عبارات تحریک آمیز منتشر شده است و سیاوش در نظر داشته است تا با ورود به سفارت جمهوری اسلامی در این کرواسی، به اقدام تروریستی دست بزند.

دکتر عبدالرحمن قاسملو روز ۲۲ تیر ۱۳۶۸شمسی در حالی که برای رسیدن به راه‌حل مسالمت آمیز در ایران با تنی چند از نمایندگان حکومت جمهوری اسلامی در وین بر سر میز گفتگو برای مذاکرات صلح نشسته بود، به همراه عبدالله قادری آذر، به دست دیپلمات- تروریستهای جمهوری اسلامی ترور شد.

هاشمی رفسنجانی از برخی چهره‌های بین‌المللی از جمله رییس جمهور وقت الجزایر برای وساطت و برقراری ارتباط برای ملاقات استفاده کرده بود. به گفته این منابع، ترورویست‌ها با پوشش دیپلماتیک وارد اتریش شده و با همکاری سفارت ایران پس از ترور خاک اتریش را ترک کردند. به گفته همسر دکتر عبدالرحمن قاسملو، نسرین قاسملو، تروریست‌ها دولت وقت اتریش را تهدید کرده بودند در صورت افشای ترور، از آن‌ها به این دلیل که در جریان جنگ ایران و عراق اعلام بی طرفی کرده بودند ولی به هر دو طرف جنگ سلاح می‌فروختند (این امر بر خلاف منشور سازمان ملل متحد است) شکایت می‌کند. دولت وقت اتریش نیز به این دلیل درآن مورد ساکت ماند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)