روژی کورد: محمد علی المقدشی، رییس ستاد ارتش یمن اعلام کرد شورشیان حوثی دست به اعدام‌های دستجمعی شماری از پرسنل خود زده‌اند که از جبهه مارب فرار کرده‌اند.

بنا بر گزارش امروز یکشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۶ شمسی تلویزیون العربیه، المقدشی گفت اعدام سربازانی که مواضع خود در شهر المخدره در منطقه صرواح را ترک کردند بعد از آن صورت گرفته که این افراد متوجه شدند در این نبرد شکست خواهند خورد.

المقدشی این سخنان را روز شنبه بعد از بازدید از قرارگاه‌های نظامی در محدوده جبل مرثد در شمال غرب صرواح در استان مارب بیان داشت.

رسانه‌های یمنی و دیده‌بان حقوق بشر یمن در تعز پیش از المقدشی خبر عملیات اعدام را فاش کرده بودند. در این عملیات سربازان فراری و از جمله کودکان که از جنگ گریخته بودند توسط حوثی ها اعدام شدند.

حوثی ها از گروههای ترویستی تحت حمایت و پشتیبانی لجستیکی و مادی جمهوری اسلامی به شمار می روند.

ژنرال جوزف دانفورد، رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز شنبه ۲۷ خردادماه ۱۳۹۶ شمسی، گفت، ایران به شبه‌نظامیان حوثی موشک‌های کروز تحویل داده که می‌تواند کشتیرانی در تنگه باب المندب را به خطر بیاندازد.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ امنیت آبهای آزاد و همیت تنگه باب المندب برای امریکا گفت: ” تحویل موشک‌های کروز و دیگر تجهییزات پیچیده نظامی از سوی ایران به شبه‌نظامیان حوثی تهدیدی برای این آبراه‌ها و تجارت جهانی است و تعهد آمریکا در ایمن‌سازی و باز نگهداشتن این آبراه‌ها به چالش می‌کشد.”

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)