روژی کورد: امروز جمعه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۶ شمسی، نشست مشترک سالانه کشورهای عضو گروه ۲۰ در آلمان شروع شد.

این نشست در حالی شروع می شود که امسال تنشهای فراوانی فراروی منطقه و جهان است.

همچنین این نشست با امیدها و نیز تهدیدهای فراوانی شروع شده است.

طی این نشست قرار است پوتین و ترامپ با یکدیگر دیدار کنند.

کشور آلمان از هم اکنون نگران سخنرانی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه برای هوادارانش در سفارت این کشور در آلمان می باشد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، روز جمعه، ۱۶ تیرماه، در افتتاحیه نشست گروه ۲۰ در هامبورگ خواستار آن شد که رهبران گروه ۲۰ بر سر موضوعات مناقشه‌برانگیز با حفظ اصول خود به مصالحه‌ دست یابند.

صدراعظم آلمان اظهار داشت که اکنون میلیون‌ها نفر در سراسر جهان چشم به رهبران گروه ۲۰ دوخته‌اند، تا به حل مشکلات جهان کمک کنند.

آنگلا مرکل گفت دستیابی به راه‌ حل‌ها تنها زمانی ممکن است که «خود را برای رسیدن به مصالحه آماده کنیم».

از سوی دیگر در حالی که هزاران نفر در خیابان‌های هامبورگ دست به‌‌ اعتراض زده‌اند، رهبران گروه بریکس، با صدور بیانیه‌ای توافق آب‌وهوایی پاریس را غیرقابل مذاکره دانسته و خواستار بازگشتن آمریکا به این توافق شدند.

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، هم گفت رهبران گروه ۲۰ از دونالد خواهند خواست که در تصمیم خود برای خروج از توافق پاریس تجدید نظر کند.

خانم می گفت: «ما درباره توافق پاریس دوباره مذاکره نمی‌کنیم، این توافق به قوت خود باقی خواهند ماند، اما من می‌خواهم ببینم که آمریکا راهی پیدا کند که به توافق دوباره بپیوندد.»

از سوی دیگر واشینگتن تهدید کرده که با اجرای یک قانون مربوط به دوران جنگ سرد واردات فولاد را به دلیل ملاحظات امنیت ملی محدود کند، اقدامی که چین و شرکای اروپایی از آن ضربه خواهند خورد.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسون اتحادیه اروپا روز جمعه در هامبورگ گفت این اتحادیه در صورت اعمال محدودیت در مورد فولاد از سوی آمریکا، «بی‌درنگ و به نحو مقتضی»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)