كريم دحيمى، فعال حقوق بشر می گوید ديروز جمعه نهم تيرماه، امام جمعه شهر ويس در شمال شهر اهواز بوسيله يك شهروند اهل سنت مورد ضرب وشتم قرار گرفت.

بنا به گزارش منابع محلى، در نماز جمعه روز گذشته حاج آقا آفرين در حين خطبه نماز جمعه در مسجد ابوالفضل شهر ويس به عايشه زن پيامبر و صحابه او توهين كرده است كه اين امر باعث شده يك شهروند اهل سنت اين شهر بنام ‘محمد سلامات’ با چاقو به امام جمعه حمله و او را از ناحيه كتف مجروح كرده است. بعد از از مجروح شدن امام جمعه شهر ويس، شخص ضارب ‘محمد سلامات’ توسط نيروهاى امنيتى بازداشت مى شود. خانواده محمد سلامات تا كنون از وضعيت فرزندشان و محل بازداشت او اطلاعى ندارند.

يك از شهروندان شهر ويس گفت: اين امام جمعه در هر مسجد يا حسينيه حاضر مى شود به معتقدات اهل سنت توهين مى كند و اين اولين بار نيست كه حاج آقا آفرين به همسر و صحابه پيامبر توهين مى كند، اين قضيه بارها تكرار شده است و حتى بعضى از نمازگزاران شهر به او تذكر داده اند.

ويس در  ۱۵ كيلومترى شمال شهر اهواز و نام اين شهر از نام ‘اويس قرنى’ از صحابه پیامبر برگرفته شده است. در سالهاى اخير صدها نَفَر از شهروندان اين شهر به مذهب اهل سنت گرايش پيدا كردند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)