روژی کورد: گس از انجام حمله موشکی ناموفق سپاه پاسداران به دیرالرزور رقه در سوریه و تهدیدهای مکرر جمهوری اسلامی، اسرائیل بارها به طور علنی به جمهوری اسلامی هشدار داده است.

ناتانیاهو اینبار اعلام کرد که از سوی اتحادیه اروپا به ایران هشدار داده است.

دولت اسرائیل از طریق کشورهای اروپایی به حکومت اسلامی ایران هشدار داده است که به هیچ وجه استقرار تأسیسات تولید سلاح توسط حزب الله در جنوب لبنان را تحمل نخواهد کرد. نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، با اعلام این مطلب در آغاز نشست هفتگی دولت اسرائیل اضافه کرد که دولت تل آویو با نگرانی تلاش های ایران را برای تقویت حضور نظامی اش در سوریه و مسلح کردن حزب الله لبنان به سلاح های پیچیدۀ دنبال می کند.

همزمان با این سخنان مایک پمپئو، رئیس سازمان اطلاعات آمریکا، سیا، در آستانۀ سفرش به کشورهای عرب حوزۀ خلیج فارس از جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین مدافع جهانی تروریسم یاد کرد و از توسعۀ نفوذ این کشور در منطقه طی سال های گذشته ابراز نگرانی نمود. رئیس سازمان اطلاعات آمریکا توسعۀ نفوذ جمهوری اسلامی در سوریه، عراق، یمن، مصر و لبنان را نگران کننده خواند و افزود که جمهوری اسلامی به توسعۀ نفوذش در سرتاسر خاورمیانه ادامه می دهد.

در ماه مارس گذشته روزنامۀ کویتی “الجریده” نوشت که سپاه پاسداران ایران برای حزب الله لبنان تأسیسات تولید اسلحه دراین کشور ایجاد کرده تا به این ترتیب از انتقال اسلحه به لبنان از طریق سوریه پرهیز کند. نیروی هوایی ارتش اسرائیل تاکنون چند بار محموله های نظامی سپاه پاسداران را به مقصد لبنان در خاک سوریه بمباران کرده است. در این حال، تهدیدهای حزب الله لبنان از جمله رهبر آن شیخ حسن نصرالله علیه اسرائیل در هفته های گذشته شدت یافته است.

در واکنش به ساعت نصب شده در ایران که شمارش معکوس نابودی اسرائیل را در سال ٢٠۴٠ نشان می دهد، نخست وزیر اسرائیل دیروز یکشنبه بیست و پنجم ژوئن خطاب به رهبران جمهوری اسلامی گفت : مطمئن باشید که بسیار بعدتر از سال ٢٠۴٠ اسرائیل همچنان با قدرت سرجایش خواهد بود، اما، بسیار پیش از این تاریخ دیکتاتوری آیت الله ها در ایران از میان خواهد رفت.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)