در سوگ امیر و قدردانی از شهرزاد

پژوهشگر و کنشگر شناخته شده، دکتر امیر حسن‌پور، یار و همراه زندگی پروفسور شهرزاد مجاب روز جمعه پس از سال‌ها مقاومت برای زندگی، تاب نیاورد و جهان را وداع گفت.

نزدیک به سه هفته قبل با شهرزاد مجاب عزیز تماس گرفتیم تا نام و دانش‌اش را برای دفاع از حقوق اقلیت‌های جنسی و جنسیتی در ایران به کمک طلبیم. در آن ‌زمان از وضعیت وخیم سلامتی همسر وی اطلاعی نداشتیم و نمی‌دانستیم که امیر حسن‌پور عزیز در جدال با مرگ است.

از شهرزاد عزیز خواستیم که برای کمپین “آری به تغییر!” که از سوی شش رنگ (شبکه لزبین‌ها و ترنسجندرهای ایرانی)، سازمان داده شده است، ویدیویی تهیه و برایمان ارسال کند.

وی ظرف کمتر از ۲۴ ساعت پاسخ مهربانی مبنی بر پذیرش این دعوت برایمان فرستاد و ظرف چند روز ویدیوی حمایت وی از این کمپین را دریافت کردیم [۱].

امروز که خبر درگذشت امیر حسن‌پور، را دریافت کردیم، اهمیت این حرکت شهرزاد مجاب، که نشان پایداری هر دو این عزیزان بر پرنسیب‌ها و ارزش‌های مبارزاتی‌شان و در دفاع از حقوق اقلیت‌ها، اعم از اقلیت‌های ملی و دینی و یا همجنسگرایان و ترنسجندرها دارد را بیشتر درمی‌یابیم.

تحقیقات دکترشهرزاد مجاب و هم‌چنین دکتر امیر حسن‌پور و فعالیت‌هایشان، همه در خدمت تحقق جامعه‌ای عاری از تبعیض و خشونت است.

“شش رنگ” فقدان دکتر امیر حسن‌پور را به تمام کسانی که برای جهانی عاری از تبعیض و نابرابری مبارزه می‌کنند و به‎ویژه شهرزاد مجاب عزیز تسلیت می‌گوید.

شبکه لزبین‎ها و ترنسجندرهای ایرانی (شش رنگ)
www.6Rang.org

[۱] ویدیوی دکتر شهرزاد مجاب را در پیج فیسبوک شش رنگ و در این لینک می توانید ببینید:
https://www.facebook.com/6rang.Iran/videos/1497459010316166/

(لینک یوتیوب https://youtu.be/eWBSBUacMzc )

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com