روژی کورد: رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ شمسی، طی سخنرانی ای در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان درباره بودجه و سیاست‌های وزارت امور خارجه امریکا، در پاسخ به تد پو، سناتور جمهوریخواه، که درباره تغییر رژیم ایران و قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی سئوال کرده بود گفت: «سیاست خارجی آمریکا در مورد ایران در حال شکل‌گیری است و هنوز به رییس‌جمهوری ارائه نشده است».

رکس تیلرسون، تاکید کرده است که سیاست ایالات متحده پشتیبانی از عناصری در داخل ایران است که به تغییر مسالمت‌آمیز این حکومت منجر شود.

وی با اشاره به ضعیف خواندن توافق برجام و تاکید بر وضع تحریمهای جدید بر عرلیه جمهوری اسلامی، مجددا ایران را عامل «بی‌ثباتی» در منطقه دانسته و گفت که «آمریکا علیه هژمونی ایران اقدام کرده است».

تیلرسون تاکید کرد که وزارت خارجه همچنین در حال بررسی پیامدهای دیپلماتیک و بین‌المللی قرار دادن کلیت سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی است.

وی تصریح کرد: «سیاست ما در مورد ایران پس زدن این هژمونی است. مهار توان ایران برای ساخت تسلیحات هسته‌ای و پشتیبانی از عناصری در داخل ایران است که به گذار مسالمت‌آمیز این حکومت منجر شود. این عناصر آنجا هستند».

پاسدار یحیی رحیم صفوی، دستیار ویژه خامنه ای در امور نظامی، روز چهارشنبه ۲۴ خردادماه ۱۳۹۶ شمسی، امریکا را تهدید کرد که در صورت حمله به ایران «تمامی پایگاه‌های نظامی این کشور در منطقه ناامن خواهد شد».

وی تهدید کرد که موشک‌های ایران می‌توانند تا برد دو هزار کیلومتر را «پوشش دهند».

مشاور عالی و نماینده خامنه ای در سپاه پاسداران و معاون سابق سیاسی این نهاد، با اشاره به مخالفت‌ها با برنامه های نظامی ایران گفت که «آمریکایی‌ها با اعمال فشار به دنبال زمینه سازی برای ورود به جنگ با جمهوری اسلامی ایران هستند».

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)