ما مادران پارک لاله ایران، حمله‌ی مسلحانه و خونین روز چهارشنبه، ۱۷ خرداد  ۱۳۹۶ که قلب تهران را لرزاند و منجر به کشته شدن ۱۷ نفر و مجروح شدن ۵۲ نفر از شهروندان شد را به شدت محکوم می‌کنیم.

ما ضمن تسلیت به مردم شریف و آزاده‌ی ایران، با خانواده های کشته شدگان و مجروحان این حادثه‌ی تاسف بار ابراز همدردی می‌کنیم و خواهان روشن شدن چرایی و چگونگی این حادثه‌ی وحشتناک هستیم.

ما می‌خواهیم بدانیم، چگونه مسئولان قضایی و امنیتی کشور می‌توانند با شعار حفظ امنیت، هر روز بهترین عزیزان ما را برای ساده ترین فعالیت سیاسی و اجتماعی مورد بازخواست قرار داده و بازداشت کنند، ولی توان مهار چنین عملیاتی را در روز روشن و در دل شهر ندارند؟

ما می‌خواهیم بدانیم چرا امنیت ما مردم به راحتی می‌تواند دست خوش سیاست قدرت های داخلی و خارجی گردد؟ نقش و حق ما در این میانه چیست؟

ما می‌خواهیم باور کنیم که این عملیات ترور و وحشت داعشی، بدون خواست و کمک نیروهای داخلی انجام شده است، ولی بی تردید تا زمانی که تمامی جزئیات حقیقت فاش نشود، نمی‌توانیم باور کنیم؛ زیرا تجربه‌ی حکومتی ۳۸ ساله با پرونده هایی سنگین از جنایت و دروغ و آسیب رسانی به مردم را پشت سر داریم.

 

مادران پارک لاله ایران

۲۱ خرداد ۱۳۹۶

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com