سازمان حقوق بشر ایران، ۱۷ خرداد ۱۳۹۶: یک زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در زندان مرکزی خرم آباد اعدام شد.
بنابه اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز سه‌شنبه ۱۶ خرداد ماه حکم اعدام یک زندانی به نام “همایون طولابی” در زندان مرکزی خرم آباد به اجرا در آمد. این زندانی با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود و از شش سال پیش در زندان بسر می‌برد.
خبر اعدام “همایون طولابی” که روز دوشنبه جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده بود تا لحظه تنظیم این گزارش از سوی مراجع رسمی اعلان نشده است.
طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۱۴۲ اعدام از میان ۵۳۰ اعدام در سال ۲۰۱۶ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هرنوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com