فرزند همجنسگرای یک مهاجر هندی، نخست وزیر ایرلند می‌شود

لیو وردکار (Leo Varadkar) با نایل آمدن به رهبری حزب فین گیل، به نخست‌وزیری آینده ایرلند برگزیده شد.

وردکار ۳۸ ساله اولین نخست‌وزیر آشکارا هم‌جنس‌گرای ایرلند و نیز جوان‌ترین و نخستین رهبر با ریشه مهاجر این کشور به شمار می‌رود. پدر وی یک مهاجر هندی و مادرش ایرلندی است.

وی در نطق خود گفت پیروزی‌اش را می‌توان به این نشانه گرفت که «در این جمهوری، تعصب جایی ندارد».

به گزارش گاردین، در حالی که رسانه‌های بین‌المللی بر روی سکشوالیته او و اصل و نسب #مهاجر ش تمرکز کرده‌اند، رسانه‌های داخلی ایرلند، میزان را بر روی سیاست‌های اقتصادی او قرار داده‌اند.

گروه‌های ال‌جی‌بی‌تی در ایرلند از این نوع واکنش رسانه‌های داخلی و معطوف بودن نگاه‌ها به استراتژی‌ها و برنامه‌های وردکار بسیار خشنود هستند. به نظر می‌رسد که در ایرلند برای کسی#هم‌جنس‌گرا بودن او مسئله جلب توجه کننده‌ای نیست.

وردکار در مصاحیه‌ای در سال ۲۰۱۵ گفته بود: «من یک سیاستمدار نیمه-هندی یا یک سیاستمدار پزشک نیستم، همانطور که یک سیاستمدار هم‌جنس‌گرا هم نیستم. این فقط بخشی از هویت من است و من را تعریف نمی‌کند. به نظرم تنها بخشی از کاراکتر من است.»

وی در سال ۲۰۱۵ و پیش از رفراندوم ازدواج همجنسگرایان آشکارسازی کرده بود و به عنوان وزیر بهداشت وقت این پیروزی را به «انقلاب» شبیه دانست.

امروز نگاه‌های جهان به ایرلند است. از این پس، در کنار کاترین زاپونه (Katherine Zappone) سناتور و سیاستمدار آشکارا #لزبین و مدافع سرسخت برابری هم‌جنس‌گرایان، لیو وردکار نخست‌وزیر آشکارا #گی این کشور نیز منبع الهام و #قدرت برای جامعه #ال‌جی‌بی‌تی در تمام کشورهای جهان خواهد بود.

با #شش‌رنگ در شبکه‌های اجتماعی همراه شوید:
🌈💙 https://www.facebook.com/6rang.Iran
🌈💙 https://t.me/Iran6Rang
🌈💙 https://www.instagram.com/6rangiran
🌈💙 https://www.youtube.com/user/6rangIran
🌈💙 https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/6rang-org

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com