سازمان حقوق بشر ایران، ۱۲ خرداد ۱۳۹۶: یک زندانی که ۱۲ سال پیش در سن ۱۷ سالگی در طی یک نزاع مرتکب قتل شده موفق به جلب نظر اولیای دم برای قبول دیه بجای قصاص شده است. شما هم می‌توانید با کمک‌های انسان دوستانه خود به آزادی این زندانی کمک کنید.
بنابه گزارش روزنامه شرق، سال ۱۳۸۴ در طی نزاعی که بین چند نفر روی داد یکی از آنها به قتل رسید. در این رابطه یک نوجوان ۱۷ ساله به نام “عباس” به عنوان متهم اصلی بازداشت شد و در نهایت در دادگاه به قصاص نفس (اعدام) محکوم شد و این حکم در دیوان عالی کشور نیز به تأیید رسید.
با گذشت ١٢ سال از حادثه، خانواده اولیای دم در نهایت با توجه به محتویات پرونده و شرایط سنی محکوم و اینکه او با مقتول کدورت و مشکلی نداشته، از قصاص صرف‌نظر و تقاضای دیه را مطرح کردند که پس از رایزنی‌ها و تلاش‌های مستمر، مبلغ درخواست‌شده از سوی اولیای دم ٢٧٠ میلیون تومان اعلام شد.
درحال‌حاضر عباس و خانواده‌اش موفق شده‌اند بخشی از این مبلغ را با فروش دارایی‌هایشان تأمین کنند؛ اما برای تأمین مابقی آن، نیاز به کمک خیران دارند. خیرانی که قصد کمک به این متهم را دارند، مبالغ خود را به شماره کارت ۶٠٣٧٩٩٧٢٧٢٨٨٠٨٧۴ نزد بانک ملی ایران به نام رضاعلی شعبانی‌سرناوه، واریز کنند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com